Росія і США домовилися скоротити кількість ядерних боєголовок

Через 7 років гранична межа для стратегічних носіїв становитиме 500-1100 одиниць і 1500-1675 одиниць для пов'язаних з ними боєзарядів.

Президенти найбільших ядерних держав Росії і США на зустрічі в Москві домовилися продовжити роботу над скороченням арсеналів, підписавши меморандум про "спільне розуміння" проекту.

У грудні закінчується підписаний на початку 1990-х договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь СНВ-1, і сторони готують нову угоду, яка буде укладена вже найближчим часом.

У понеділок президенти ухвалили рішення про подальше скорочення озброєнь своїх країн майже в два рази.

"Кожна сторона скорочуватиме і обмежуватиме свої стратегічні і наступальні озброєння так, щоб через 7 років після вступу у силу Договору і надалі гранична межа для стратегічних носіїв була б в межах 500-1100 одиниць і для пов'язаних з ними боєзарядів в межах 1500-1675 одиниць", - мовиться в документі.

Оцінки чисельності ядерних арсеналів Америки і Росії варіюються. Американське видання Bulletin of the Atomic Scientists пише, що на початку цього року у США було близько 2.200 оперативно розгортуваних боєголовок, а у Росії - близько 2.790.

Підписаний в 1991 році Договір СНВ-1 зобов'язує Вашингтон і Москву скоротити кількість ядерних боєголовок до 6 тисяч, а їх носіїв - до 1600 з кожної сторони. Термін дії СНВ-1 закінчується 5 грудня 2009 року.

Укладений в 2002 році в Москві додатковий договір про скорочення СНВ обмежував число оперативно розгортуваних ядерних боєзарядів у кожної із сторін до 1700-2200 одиниць. Такої кількості вони повинні досягти до грудня 2012 року.

Президенти Росії і США доручають парламентерам найближчим часом завершити підготовку Договору про СНВ, щоб вони могли підписати його і представити на ратифікацію в своїх країнах.

Конкретні цифри, які повинні бути зафіксовані за граничними рівнями в Договорі, будуть узгоджені в ході подальших переговорів.

Крім того, майбутній Договір про СНВ міститиме положення про взаємозв'язок стратегічних наступальних і стратегічних оборонних озброєнь, мовиться в документі.

Нагадаємо, 6 липня Барак Обама прибув до Москви з першим офіційним візитом.

Читайте також:

Обаму в Кремлі напоїли російським чаєм

Обама підпише в Москві контракти на півтора мільярда доларів

Барак Обама поїхав до Москви говорити про НАТО та зброю

Обама з дружиною та дочками прилетів до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: