Росія і США не встигають домовитися про СНО

СНО-1 може бути продовжений до вступу в силу нової домовленості.

Термін дії Договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО-1) між Росією і США, що минає 5 грудня, може бути продовжений до вступу в силу нової домовленості. Про це 16 листопада заявив представник департаменту інформації і преси (ДІП) МЗС РФ.

"Є юридичні можливості для того, щоб продовжити дію старого договору до того моменту, як буде підписано нову угоду і не пройдуть всі необхідні процедури узгодження", - сказав він. Так дипломат прокоментував заяву помічника президента США по Росії та Євразії Майкла Макфола про те, що РФ і США необхідна проміжна угода по СНО, тому що новий договір у вказані терміни не буде ратифікований.

За словами дипломата, навіть у випадку, якщо до 5 грудня вдасться підписати новий договір про СНО, потрібно кілька місяців на ратифікацію домовленості в Росії і США. Він зазначив, що "є юридичні можливості для того, щоб уникнути подібного розриву в часі".

Ця проміжна угода може бути готова до 5 грудня, коли закінчується термін дії нинішнього договору по СНО. "Паралельно (з основними переговорами) у нас є проміжне угоду, за якою ми також працюємо з Росією. Думаю, ми зможемо підготувати його до 5 грудня", - повідомив він. У той же час розкрити подробиці нового договору по СНО і проміжної угоди Макфол відмовився.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що переговори з питання укладення нової угоди, розпочаті влітку президентами Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою, останнім часом застопорилися. Зокрема, в Білому домі не заперечували, що у США і Росії є з цього приводу певні розбіжності.

Так, США хочуть в новому договорі про СНО посилити контроль за російськими балістичними ракетами "Тополь". Росія, у свою чергу, лобіює ув'язку в майбутньому договору обмеження наступальних озброєнь з протиракетної оборони, яку США нещодавно намагалися розмістити поблизу її кордонів у Європі.

Крім того, Вашингтон нещодавно висловив розчарування з приводу мінімального рівня носіїв ядерних боєголовок, який повинен бути закріплений в майбутній угоді.

Читайте також:

Росія готова втричі зменшити арсенал ядерної зброї

Росія збирається відмовитися від ядерної зброї

Росія змінить правила застосування своєї ядерної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: