Росія і США підпишуть договір про роззброєння без урахування пропозицій Москви

На революційні пропозиції Кремля по СНО Барак Обама не погодився, але в Росії все одно задоволені "рівністю сторін".

8 квітня в Празі президенти США і Росії підпишуть новий Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Розмови про необхідність такого документа почалися ще в квітні 2009 року, а в травні приступили до роботи делегації дипломатів з обох країн. У підсумку на революційні пропозиції Москви Барак Обама не погодився.

Протягом 11 місяців представники російської сторони під керівництвом глави департаменту МЗС РФ з питань безпеки та роззброєння Анатолія Антонова та американської на чолі з заступник держсекретаря США Роуз Гетемюллер працювали над текстом Договору в Женеві.

Процес контролювався безпосередньо президентами: про СНО глави держав говорили як по телефону, так і віч-на-віч. Зараз готується офіційний візит Дмитра Мєдвєдєва в США. Очікується, що на зустрічі в Празі буде оголошено його дату.

У ході переговорів щодо СНО пропонувалися в тому числі деякі революційні ідеї, які, втім, в підсумковий документ так і не увійшли. Як повідомив один з учасників переговорів, Медведєв навіть пропонував Обамі повний обмін телеметричним даними: Росія надає США всі відомості про пуски своїх ракет, а США таку ж інформацію про своїх ПРО передає Росії. "Але Обама не погодився. Тоді й ми у відповідь вирішили віддавати їм не всю телеметрію. Хоча варіант цікавий. Адже якщо довіряти, то довіряти", - додав співрозмовник .

У цілому, російські дипломати вкрай задоволені новим Договором. Особливе задоволення у них викликає те, що домовитися з американцями про ядерне роззброєння вдалося на рівних, як у колишні часи. Глава МЗС РФ Сергій Лавров ще в березні заявив, що "перезавантаження" в двосторонніх відносинах відбулася. "Угода знаменує перехід на більш високий рівень взаємодії Росії і США в справі роззброєння та нерозповсюдження, а також в питаннях зміцнення взаємної і глобальної безпеки", - заявив він на прес-конференції в Москві.

Москва незмінно підкреслює, що в процесі переговорів і в самому документі збережено принцип паритетності. "При цьому важливо головне - збереження балансу інтересів. Вважаємо, що нам це вдалося", - сказав помічник президента РФ Сергій Приходько.

Нагадаємо, що Договір замінить одну з найбільш значущих в історії угод в галузі роззброєння - Договір між СРСР і США про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь від 31 липня 1991 року, термін дії якого закінчився 4 грудня 2009.

Крім того, зі вступом у силу нового документа припинить свою дію і Договір між Росією і США про скорочення стратегічних наступальних потенціалів 2002. Зобов'язання по ньому сторони вже фактично виконали.

Читайте також:

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

США відмовилися підписувати договір про роззброєння з РФ у Києві

США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

ВідеоОбама і Мєдвєдєв прибули в Чехію для підписання договору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: