Росія і США сперечаються за територію

За роботою російської експедиції "Арктика–2007" стежить американський літак-шпигун – напередодні його вдалося сфотографувати

ведмідь
Масштабна експедиція "Арктика–2007" привертає увагу всіх країн, що претендують на територію арктичного шельфу
Одне із завдань "Арктики–2007" – довести правомірність претензій Росії на шельфову зону, багату газом і нафтою. На цю територію також претендують ще чотири країни, у тому числі і США, які терміново спорядили і відправили до шляху свою експедицію до Північного полюса.

Масштабна експедиція "Арктика–2007" привертає увагу всіх країн, що претендують на територію арктичного шельфу.

"На територію шельфу в Арктиці можуть претендувати п'ять країн – крім Росії, це США, Канада, Данія і Норвегія" Російські фахівці, які ведуть роботи по вивченню будови дна в районі Північного полюса, отримали інформацію про те, що за ними уважно спостерігають, зокрема, Сполучені Штати.

Напередодні ці дані отримали підтвердження – американський літак-шпигун вдалося сфотографувати, повідомляє телеканал "Вести".

"За експериментом уважно стежать з того боку Арктики, у тому числі і з розвідувальних натівських літаків. Зокрема, в небі з'явився американський літак-шпигун", – повідомив кореспондент телеканалу.

З радіоперехоплень стало відомо, що США терміново відправляють власну експедицію до полюса на криголамі. Офіційна версія подорожі – вивчення дна.

Проте те, з якою терміновістю була споряджена експедиція, і її збіг за часом з російськими дослідженнями невипадкові, відзначають фахівці.

Російські фахівці, що відправилися до Північного полюса на судні "Академік Федоров" у супроводі атомного криголама "Росія", проведуть в Північному Льодовитому океані безліч наукових досліджень.

Крім того, одне із завдань, що стоять перед ученими, – збір доказів того, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва, які тягнуться до Гренландії, геологічно є продовженням Сибірської континентальної платформи.

Після того, як дані будуть отримані, РФ представить в ООН відповідні документи. Якщо Організація погодиться з доводами, то Росія приросте величезною територією (1,2 млн. квадратних кілометрів), яка до того ж багата нафтою і газом.

РФ подала заявку на "приріст" свого шельфу в Арктиці ще в кінці 2001 року, потім її розглянула профільна комісія ООН.

Теоретично будь-яка приморська країна за наявності певних географічних і геологічних ознак може претендувати на додаткову територію за межами своєї 200-мильної зони. Головна умова – щоб углиб океану просувалася земна кора континентального типу.

На територію шельфу в Арктиці можуть претендувати п'ять країн – крім Росії, це США, Канада, Данія і Норвегія. Вважається, що основний конкурент Росії в цьому питанні – Данія, яка вважає, що зазначений хребет – продовження острова Гренландія.

Проте найбільшу активність проявляють США. Виявлений літак-розвідник і американська експедиція – найяскравіші тому докази.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: