Росія і Україна потрапили до списку країн, де вже 10 років поспіль вбивають журналістів

У доповіді "Репортерів без кордонів" йдеться про щорічні випадки смертей журналістів у таких країнах, як Росія, Україна та Латвія.

Росія входить до списку країн, в яких вже протягом 10 років щорічно фіксують випадки вбивств журналістів у зв'язку з їх професійною діяльністю. Аналогічні результати зафіксовано в Україну і в Латвії. Про це йдеться в доповіді "Свобода преси - 2010", опублікованій в четвер міжнародною організацією "Репортери без кордонів", яка виступає за свободу слова в усьому світі.

У доповіді наголошується, що за останні 10 років випадки вбивств журналістів були зафіксовані в 67 країнах. При цьому в Росії, Афганістані, Колумбії, Іраку, Мексиці, Пакистані, Сомалі і на Філіппінах такі вбивства відбувалися щорічно.

"Ці країни не змінилися. На їх території вкоренилася культура насильства по відношенню до преси", - вважають автори доповіді.

У 2010 році випадки загибелі журналістів зафіксовані в 25 країнах. У загальній складності з життям розлучилися 57 журналістів, що на 25% менше, ніж у 2009 році (76 жертв), відзначається в доповіді. Найгірші показники у Пакистану (11 загиблих), Мексики та Іраку (по 7 загиблих). За даними "Репортерів без кордонів", у Росії в поточному році вбили одного журналіста. Так само в Україну і в Латвії.

Крім того, у світі за 2010 рік відзначені 51 випадок викрадення журналістів, 535 арештів, 1374 нападу на працівників засобів масової інформації. 127 співробітників ЗМІ за рік були змушені тікати зі своєї країни, а більше 500 ЗМІ піддалися цензурі.

У доповіді приділяється пильна увага і ситуації в інтернеті. За інформацією "Репортерів без кордонів", в 2010 році в світі були заарештовані 152 блогера, а ще 52 зазнали нападів. Ознаки цензури в інтернеті виявлені в 62 країнах.

Автори доповіді також відзначають, що в нинішньому році значно зросла кількість випадків викрадень журналістів: у 2008-му було зафіксовано 29 подібних випадків, у 2009-му - 33, а в 2010-му - 51.

Читайте також:

За рік у світі загинуло більше 100 журналістів

Мінськ: поросячий лемент російьских ЗМІ - це методи Геббельса

Європа побачила занепад демократії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: