Росія і Україна стали центральною темою зустрічі міністрів НАТО у Брюсселі

Альянс усе акцентованіше підтримує Київ у розв'язаній Кремлем гібридній війні.

Міністри оборони країн НАТО зустрілися у Брюсселі. Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заздалегідь анонсував важливість цього саміту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він тривав довше запланованого, бо на ньому точилися дискусії. У блоці все більше усвідомлюють загрозу з боку Росії та потребу практичної допомоги Україні. "Росія продовжує дестабілізувати ситуацію на сході України за допомогою своїх військових та фінансування сепаратистів. Ці кроки не знижують напруженість у наших відносинах і не вносять в них прогнозованості", - констатував генсек Альянсу.

Реакцією НАТО стало посилення обороноспроможності. Вперше за тривалий час країни північноатлантичного договору почали активно озброюватися. Сформовано нову структуру – управління розвідки, яке покликане стежити за переміщенням військ і ракет РФ. Блок вирішив посилити свою присутність у Чорному морі та фінансово й організаційно допомагати Україні в протистоянні російській агресії. Вітчизняні фахівці твердять, що вже зараз працює більше 40 спільних програм – це рекордно тісна співпраця з Альянсом. НАТО надає відчутну підтримку Україні в питаннях військової логістики, кіберзахисту, реформування військово-промислового комплексу та виходу з під залежності від російського виробництва зброї. Останні програми вигідні не тільки Києву, але й Брюсселю, оскільки відкривають можливості для кооперації з українськими оборонними заводами.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

ВідеоНАТО створить управління розвідки, що слідкуватиме за рухом озброєних сил РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: