Україна та Росія сваряться через підводний човен

В МЗС України заявили, що Росія не може без згоди України постачати нові бойові кораблі до складу Чорноморського флоту РФ.

У Міністерстві закордонних справ України заявляють про відсутність правових підстав для поставок нових бойових кораблів до складу Чорноморського флоту РФ, який базується на території України.

Посилаючись на інформацію у ЗМІ, директор першого територіального департаменту міністерства Леонід Осаволюк повідомив, що вчора представник Військово-морського флоту РФ заявив про те, що командування ВМФ Росії планує цього року поставити у Севастополь з Північного флоту новий підводний човен.

При цьому Осаволюк нагадав, що, відповідно до укладених двосторонніх договорів і базових угод, таке переозброєння є можливим виключно за згоди України.

"Самостійно в односторонньому порядку РФ не має права замінити чи доповнити будь-яким кораблем чи будь-яким іншим видом озброєння ту частину ЧФ, яка базується на території України", - сказав він.

Водночас він зауважив, що Україна готова розглядати питання про здійснення заміни озброєнь ЧФ РФ на території України за двох умов – укладення спеціальної угоди про заміну таких озброєнь і після укладення двосторонньої угоди про дії ЧФ РФ у кризових ситуаціях.

Осаволюк нагадав, що проекти цих угод Україна передала Росії і досі "не побачила готовності до узгодження цих документів".

"Таким чином, жодних правових підстав для поставки нових бойових кораблів до складу ЧФ, які базуються на території України, немає", - сказав дипломат.

Як повідомлялося, сьогодні Осаволюк заявив, що останнім часом почастішали випадки порушень частинами та військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації двосторонніх угод та законодавства України.

Читайте також:

МЗС України буде дружити і з Росією, і з НАТО

Росія може напасти на Україну через газову трубу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: