Росія: Косово вплине на невизнані республіки СНД

МЗС РФ попереджає про наслідки ймовірної незалежності Косово для СНД.

Рішення зі статусу Косово стане прецедентом для невизнаних республік пострадянського простору.

Про це заявив міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров.
 
"Безумовно, те, як буде врегульована косовська криза, матиме прецедент. І не тому, що ми це говоримо, і не тому, що наші західні партнери говорять, що не буде прецеденту. Не нам і не їм вирішувати", - сказав Лавров, відповідаючи на прес-конференції в Брюсселі після ради "Росія-НАТО" на питання про те, чи позначиться рішення по Косово на врегулюванні конфліктів із невизнаними республіками в Грузії. 

"Прецедент створиться просто тому, що він відбудеться", - заявив глава російського МЗС. За його словами, за тим, як розвивається ситуація з Косово, спостерігають багато країн, зокрема на Балканах. 

Ті, хто хоче вільно поводитися з міжнародним правом, зі Статутом ООН, із Гельсінкським заключним актом, "повинні ще раз міцно подумати, перш ніж ступати на дуже слизький шлях, який може супроводжуватися непередбачуваними наслідками і не додати стабільності в Європі", сказав російський міністр. 

На його думку, основною перешкодою для врегулювання стала позиція Пріштіни. 

"Ми переконані, що трійка переговорників по Косово змогла виконати дуже корисну роботу. Прямі переговори були початі. Белград виступив із цілою низкою послідовних, конструктивних і гнучких пропозицій. Практично з усіх питань, які Белград висунув, є реальна можливість домовитися. І лише відсутність будь-якого зустрічного руху з боку Пріштіни перешкоджає тому, щоб розв'язання було знайдено", - сказав Лавров. 

Глава МЗС Росії закликав усіх, хто публічно говорить про безальтернативність незалежності Косово, не "блокувати переговори, а дати сторонам можливість знайти загальноприйнятні позиції". 

З 1999 року край Косово, що формально залишається частиною території Сербії, знаходиться під управлінням ООН. Косово наполягає на своїй незалежності, Сербія готова надати краю тільки статус автономії. 

Доповідь по Косово, який у п'ятницю достроково представить в Радбезі ООН "трійка" посередників, констатує, що Белграду і Пріштіні не вдалося дійти угоди про майбутній статус краю. 

Після представлення доповіді, як припускають експерти, Косово в односторонньому порядку оголосить про свою незалежність.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: