Росія купуватиме азербайджанський газ за рекордно високою ціною

"Газпром" підписав договір на закупівлю газу в Азербайджану по 350 доларів за тисячу кубів і став пріоритетним покупцем.

Росія закуплятиме газ в Азербайджану за рекордною ціною в 350 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше "Газпром" пропонував подібні ціни лише Узбекистану та Туркменії.

З 2010 року Росія почне закупляти в Азербайджану по 500 мільйонів кубометрів газу на рік, але поступово нарощуватиме об'єми. Голова правління російської монополії Олексій Міллер, після підписання контракту з держнафтокомпанією Азербайджану (ДНКАР), заявив, що запропонована Баку ціна є "комерційно вигідною" для Азербайджану.

Азербайджанський газ піде на внутрішній ринок і споживатиметься в південних регіонах Росії, що дозволить вивільнити об'єми газу російського походження для його експорту.

Аналогічна схема діяла і при закупівлях середньоазіатського газу. Якщо ціна на нафту до кінця вересня значно не коливатиметься, то в першому кварталі 2010 року "Газпром" не зможе купувати газ у Баку дорожче 220-230 доларів за тисячу кубометрів, щоб не зазнати збитків від цієї операції.

Раніше Азербайджан був останнім експортером газу з країн колишнього СРСР, з яким у Росії не було контракту. Пропозиція про співпрацю Азербайджану була зроблена "Газпромом" ще в червні 2008 року, а 27 березня "Газпром" підписав меморандум про взаєморозуміння з ДНКАР. Серед пунктів меморандуму були передбачені переговори про умови договору на покупку азербайджанського палива.

За підсумками переговорів в Баку, "Газпром" також був включений до списку пріоритетних покупців азербайджанського газу з другої черги найбільшого родовища "Шах-Деніз" (запаси більше 1,2 трильйонів кубометрів).

При цьому іншим потенційним покупцям доведеться пропонувати Баку привабливіші умови, щоб одержати контракт замість "Газпрому". Раніше російський концерн вже пропонував викупляти весь газ з цього родовища, яке вважається потенційною ресурсною базою для європейського газового проекту Nabucco.

Розвідані запаси газу в Азербайджані складають близько 1,5 трильйонів кубометрів газу. При цьому в 2007 році країна видобувала лише 28 мільярдів кубометрів в рік. "Газпром" зараз щодоби видобуває більше 900 мільйонів кубометрів газу.

Передбачалося, що азербайджанський газ дозволить завантажити газопровід Nabucco, будівництво якого ще не почалося. Nabucco припускає будівництво газопроводу з каспійського регіону і через Туреччину до Європи в обхід Росії. У "Газпрому" є альтернативний проект - "Південний потік", який вважається конкурентом Nabucco. Основна складність реалізації проекту Nabucco полягає у тому, що держави, які б забезпечили завантаження газопроводу, дотепер не знайдені.

У червні президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав Nabucco "дуже сирим проектом", відзначивши, що у нього "немає навіть джерел газу, ні з ким не укладено угод про поставки".

Нагадаємо, "Газпром" повідомив, що після введення в дію "Південного потоку" у 2015 році забезпечуватиме більше третини загального об'єму постачань газу до Європи.

Щодо інших плани експансії до Європи, передбачається до 2011 року зайняти до 10% газового ринку Великобританії.

Читайте також:

"Газпром" сподівається, що Україна купуватиме більше газу

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

Росія радить Україні платити за газ за рахунок золотовалютних запасів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: