Росія купує великий військовий корабель у Франції

Росія вже не може забезпечити себе всією необхідною зброєю та готує першу масштабну закупівлю озброєння за кордоном.

Росія має намір купити у Франції великий корабель для свого військово-морського флоту - універсальний десантний вертолітоносець класу Mistral.

Придбання цього судна може стати першою масштабною закупівлею зброї Міністерством оборони РФ за кордоном.

Як стверджує французьке видання La Tribune, переговори про придбання десантного корабля-вертолітоносця Mistral йдуть повним ходом, і остаточно ситуація буде зрозумілою у вересні (у жовтні президент Франції Ніколя Саркозі може відвідати Росію). За наявною інформацією, між міністерством оборони Франції та Єлісейським палацом виникли певні розбіжності з приводу цієї операції.

Російська сторона безпосередньо звернулася до французьких військових з пропозицією придбати такий корабель, а ще три побудувати на російських верфях після передачі відповідних технологій.

Французьке видання посилається також на лист міністра оборони Франції Ерве Морена (датований серединою червня) відомству його російського колеги Анатолія Сердюкова, де Морен "розділяє точку зору про взаємну зацікавленість, про невідкладний початок технічних консультацій між французькими і російськими експертами".

У головному штабі ВМФ РФ відмовилися коментувати інформацію про покупку французького бойового корабля. Так само коментарів не надали в інших зацікавлених російських відомствах і компаніях. Разом із тим, за неофіційною інформацією, є високий ступінь ймовірності того, що процес таки йде.

При цьому більшість російських військових експертів, які раніше схвалили придбання літаків-безпілотників в Ізраїлю, до купівлі французького корабля ставляться негативно.

Наприклад, науковий редактор журналу "Экспорт вооружений" Михайло Барабанов заявив, що флот РФ не в змозі нормально фінансувати навіть серійне будівництво корветів і бойових катерів, не говорячи вже про більші одиниці". Крім того, на думку Барабанова, з експлуатаційної точки зору в складі ВМФ такий корабель, що радикально відрізняється за всіма стандартами, буде нічим іншим, ніж типовим "білим слоном" із сумнівною бойовою цінністю.

Директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов вважає, що практика військового імпорту неминуче розширюватиметься, оскільки російський ВПК вже не зможе задовольняти потреби збройних сил РФ у всіх нішах. Вочевидь, у низці сегментів закордонні зразки мають переваги за ціною, якістю, виконані вони на вищому технологічному рівні і можуть бути поставлені в коротші терміни. Проте, на думку Пухова, в даному конкретному випадку операція не може не викликати подиву: військова необхідність закупівлі більш ніж сумнівна, як і можливість передачі при цьому якихось серйозних технологій.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Росія втрачає лідируючі позиції серед країн світу за обсягами торгівлі зброєю.

Згідно рейтингу, складеному тижневиком Defense Week, лідерами ринку зброї є американці та британці. Російські виробники до десятки світових лідерів не потрапили.

Читайте також:

Основні покупці української зброї - Кенія і Грузія

Росія втратила позиції на ринку зброї

США погодились озброїти Грузію для її вступу в НАТО

НАТО вмовило Україну знищити 6 тисяч тонн зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: