Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

Російський арсенал ядерних боєзарядів нараховує щонайменше 10 тисяч боєзарядів, тоді як у США на озброєнні перебуває майже вдвічі менше - 5 тисяч 100 активних боєголовок.

Російський арсенал ядерних боєзарядів становить щонайменше 10 тисяч одиниць. Таку цифру оприлюднив директор центру міжнародної безпеки Олексій Арбатов на парламентських слуханнях у Держдумі, присвячених Договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО).

"Наш арсенал ядерних боєзарядів за опублікованими, не секретними даними, нараховує щонайменше 10 тисяч боєзарядів у стратегічних ядерних силах, оперативно-тактичних, в тому числі розгорнутих і на складському зберіганні", - сказав Арбатов.

За його словами, це величезний, поновлюваний ресурс, якого вистачить на 20-30 років переговорів.

"За цей час ми зможемо модернізувати як сили загального призначення, так і нашу економіку", - сказав Арбатов.

Водночас Сергій Рогов, директор інституту США і Канади, повідомив, що у США на озброєнні перебуває 5 тисяч 100 активних боєголовок.

Активними боєголовками є ті, контроль за якими здійснює міністерство оборони, а не міністерство енергетики, пояснив Рогов. Він повідомив, що серед 5 тисяч американських ядерних боєголовок 1000 є тактичними, а 4000 - стратегічними.

Серед розбіжностей під час підготовки договору по СНО був принцип обліку ядерних зарядів. Підписана угода не враховує "поворотний потенціал" – бойові заряди, які знаходяться на зберіганні і можуть бути встановлені на ракети.

США та Росія вважають підписання договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь справжнім закінченням холодної війни. Москва і Вашингтон мають намір ратифікувати документ одночасно. Він має бути схвалений обома палатами російського парламенту, а також сенатом США.

Президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама підписали новий договір щодо СНО 8 квітня в Празі.

Читайте також:

США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

Пентагон вперше за півстоліття розкрив дані про ядерний арсенал США

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: