Росія модернізує армію, готуючись до контрудару по Грузії

На випадок "грузинської агресії" Москва озброює свої війська на Кавказі новітньою технікою. Для високоточних ударів РФ планує застосовувати Чорноморський флот.

Міноборони Росії продовжує підвищувати боєготовність новоствореного об'єднаного стратегічного командування (ОСК) "Південь", готуючись до можливості нової війни з Грузією.

Модернізація військових частин на Кавказі, військової техніки і нова організаційна структура дозволять організувати більш якісне управління бойовими діями збройних сил РФ у разі "нової можливої агресії з боку Грузії", заявив член громадської ради при міністерстві оборони Росії Ігор Коротченко.

До ОСК "Південь" увійдуть Північно-Кавказький військовий округ, західна, до Волги, частина Приволзько-Уральського військового округу, Чорноморський флот, Каспійська флотилія, 102-а російська військова база в Гюмрі (Вірменія), а також військові бази Росії в Південній Осетії і Абхазії.

"Під час нещодавньої наради з питань подальшого формування перспективного вигляду збройних сил міністр оборони РФ Анатолій Сердюков дав вказівки про проведення в найкоротші терміни всіх заходів щодо створення нової системи військового управління, щоб 1 грудня 2010 війська приступили до планової бойової підготовки вже в новій організаційній структурі", - сказав Коротченко.

За його словами, уроки "п'ятиденної війни" з Грузією (8-12 серпня 2008 року) лягли в основу цілої низки принципових рішень, реалізованих під час формування нового обличчя Збройних сил РФ.

Насамперед це стосується зміни системи управління військами, формування бригад постійної готовності, повністю укомплектованих особовим складом і штатним озброєнням, створення нової системи тилового забезпечення. А також модернізації вже існуючої військової техніки – зокрема, її адаптації до ведення бойових дій в нічний час.

Коротченко очікує, що протягом 2011-2014 років почнеться планове переозброєння дислокованих в північнокавказькому регіоні бригад Сухопутних військ, а також російських баз в Абхазії і Південній Осетії з тим, щоб підняти рівень укомплектованості військ ОСК "Південь" новими видами зброї.

Як зазначив експерт, нові дизельні підводні човни проекту 636, які планується постачати на Чорноморський флот РФ, будуть оснащені системою високоточної зброї "Клаб-С" з ракетами проти наземних цілей. Це дозволить за необхідності відбиття нової грузинської агресії завдати раптових "хірургічних" ударів по ключових об'єктах військової інфраструктури з мінімальними побічними наслідками для цивільного населення.

"Крім того, ударні можливості дислокованих в регіоні Північного Кавказу угруповань російських військ можуть бути посилені за рахунок надходження на озброєння контейнерних комплексів ракетної зброї "Клаб-К", встановлених на автомобільних і залізничних платформах", - зазначив Коротченко.

Зазначимо, що 11 серпня головком ВПС генерал-полковник Олександр Зелін повідомив про розміщення в Абхазії зенітних ракетних комплексів С-300. У Тбілісі вже назвали цей крок Москви провокацією, водночас представник Держдепу США заявив, що це "не новина", і російські системи ППО були розгорнуті в Абхазії ще два роки тому.

Читайте також:

США: російські комплекси С-300 в Абхазії вже два роки

Новий міністр оборони Південної Осетії очікує нової війни з Грузією

Російський експерт: Москва збирає сили на Кавказі для нової війни

У війні з Грузією третина російських солдат загинули через "дружній вогонь"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: