Росія може купувати через треті країни холодильники і пральні машини заради чипів до військової техніки – ЗМІ

Автор
Ірина Лаб'якІрина Лаб'як
Дата публікації
Перегляди
4290
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія може купувати через треті країни холодильники і пральні машини заради чипів до військової техніки – ЗМІ

Зафіксований стрибок імпорту техніки з ЄС до Вірменії та Казахстану.

У Європі в офіційних осіб виникло занепокоєння через несподіваний сплеск експорту побутової техніки, яку Росія може купувати через треті країни та використовувати мікрочипи з пральних машин і холодильників у військовій техніці.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Згідно з даними Євростату, Вірменія імпортувала більше пральних машин з ЄС за перші вісім місяців 2022 року, ніж за останні два роки.

Окрім того, Казахстан імпортував з ЄС холодильники на 21,4 млн дол. до серпня 2022 року. Це утричі більше у порівнянні з сумою за такий самий період минулого року. Водночас дані казахстанського уряду свідчать про стрибок у постачанні до Росії холодильників, пральних машин та електричних молоковідсмоктувачів.

Зазначається, що це зростання може свідчити про намагання російського бізнесу зменшити дефіцит імпорту побутової техніки. Проте в Європі все ж виникли певні побоювання, адже цілком можливо, що деталі з цієї техніки Росія використовує з військовою метою.

"Навіть дуже складні російські системи озброєння часто будуються зі стандартними мікроелектронними компонентами, які містяться в низці комерційних товарів. Цілком можливо, що російський військово-промисловий комплекс імпортує такі товари для розбирання їх на запчастини", – розповів директор з відкритих джерел розвідувальних та аналітичних досліджень у Королівському інституті об'єднаних озброєнь Джеймс Бірн.

У статті вказано, що незрозуміло, які саме компоненти побутової техніки можуть бути використані для потреб армії РФ, хоча зазвичай усі вони містять мікрочипи. 

Нагадаємо, в середині жовтня у Мінфіні США повідомили, що Росія не може отримати доступ до передових технологій і західних фінансових систем. Це гальмує здатність оборонної промисловості РФ виробляти зброю, а також замінювати ту, яка була знищена під час війни.   

Санкції "розтопили" здатність Росії фінансувати війну проти України, але Китай і Туреччина допомагають агресорці обійти західні обмеження. Про це свідчать дані звіту Єврокомісії.

Для протидії російській армії Швеція, Норвегія та Фінляндія створять об'єднані збройні сили

Для протидії російській армії Швеція, Норвегія та Фінляндія створять об'єднані збройні сили

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4290
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація