Росія може мати нового прем'єра в п'ятницю

Держдума Росії розгляне кандидатуру Віктора Зубкова на посаду прем'єр-міністра найближчої п'ятниці.

Володимир Путін уніс на розгляд Держдуми кандидатуру глави Росфінмоніторинга Віктора Зубкова на посаду прем'єр-міністра, повідомив журналістам спікер нижньої палати парламенту РФ Борис Гризлов.

"Сьогодні відповідно до пункту "а" статті 83 Конституції РФ президент уніс на розгляд Держдуми кандидатуру Зубкова Віктора Олексійовича", - сказав Гризлов.

Держдума розгляне кандидатуру Зубкова на посаду прем'єр-міністра на засіданні в п'ятницю. Про це повідомила журналістам перший віце-спікер Думи Любов Сліска за підсумками наради віце-спікерів і керівників думських фракцій у спікера Держдуми.

"Питання поставлено до порядку денного на 12.30. Буде відкрите голосування, ми ставитимемо питання", - сказала Сліска. За її словами, можливість виступити буде і у лідерів фракцій. Завтра з Зубковим матимуть змогу поспілкуватися лідери фракцій російського парламенту.

Гризлов зауважив, що 30 років професійної діяльності Зубкова були пов'язані з Ленінградською областю. "Він керував радгоспом, керував об'єднанням радгоспів, був першим секретарем міськкому партії міста Приозерськ, працював у Смольному", - сказав спікер.

Раніше президент РФ Володимир Путін прийняв відставку уряду і попросив Михайла Фрадкова виконувати обов'язки голови уряду аж до схвалення Держдумою кандидатури нового прем'єра.

Володимир Путін (Фото: img.vip.lenta.ru)
Lenta.ru
Сьогодні Володимир Путін прийняв відставку уряду. (Фото: img.vip.lenta.ru)
Прем'єр-міністр РФ Михайло Фрадков, який очолює кабінет міністрів з 2004 року, в середу на зустрічі з президентом РФ звернувся до Путіна з проханням про відставку уряду. Фрадков обґрунтував прохання великими політичними подіями в країні, які наближаються, і бажанням надати президентові РФ повну свободу у виборі рішень, включаючи кадрові.

Путін у відповідь сказав: "Дійсно, країна зараз наближається до парламентських виборів, які потім перейдуть в президентські. Можливо, ви маєте рацію, нам всім разом потрібно подумати про те, як збудувати структуру влади і управління, щоб вони краще відповідали передвиборному періоду і підготували країну до часу після виборів до парламенту і після президентських виборів в березні 2008 року".

Сам Михайло Фрадков назвав відставку уряду своєчасною та виправданою. При цьому поки що уряд на чолі тепер уже з виконувачем обов’язків прем’єр-міністра Фрадковим продовжує працювати, а в четвер він збереться на планове засідання.

Перший віце-спікер Держдуми Олег Морозов не виключив, що новий прем'єр-міністр РФ може стати кандидатом в президенти. "Було б логічно, якби прем'єр став кандидатом в президенти", - сказав Морозов. Проте, за його словами, не можна виключати й інших варіантів розвитку подій.

На його думку, прем'єр є людиною номер два в країні, і багато хто "асоціюватиме його з тим рішенням, яке буде прийнято" на президентських виборах. Крім того, Морозов не виключив, що кандидат на посаду прем'єр-міністра може увійти до першої трійки федерального виборчого списку "Єдиної Росії" на виборах до Держдуми.

Виконувач обов'язків першого віце-прем'єра РФ Сергій Іванов повідомив, що добре знає главу Росфінмоніторинга Віктора Зубкова і висловив думку, що Держдума затвердить того на посту прем'єра. "Гадаю, що Держдума ухвалить позитивне рішення", - сказав він на зустрічі з учасниками міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

"Щодо кандидатури нового прем'єра, можу сказати, що ця людина, кажучи російською, працювала "без шума и пыли", цілеспрямовано на різних ділянках", - зауважив Іванов.

Натомість лідер ЛДПР Володимир Жириновський вважає кандидатуру Зубкова суто технічною та прогнозує, що вже в квітні в Росії зміниться прем’єр-міністр.

Жириновський зауважив, що факт безпартійності запропонованого на посаду прем'єра Зубкова викликає в нього лише позитивні емоції.

ВідеоЩо означає зміна уряду в Росії?

ВідеоЗміна уряду в Росії та реакція України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: