Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія може "потонути" у своєму ж зерні: Єгипет відмовляється від поставок

Російське зерно не відповідає стандартам найбільшого імпортера Єгипту через наявність у ньому грибка.

Наприкінці серпня цього року Єгипет ввів нові вимоги до ввезеної пшениці, і з того часу російські партії на Синайський півострів не відправлялися.

Причина того — завищена кількість ріжків (грибка) в російської пшениці. Про це повідомляє видання Відомості.

Гендиректор Інституту кон'юнктури аграрного ринку Дмитро Рилько розповів виданню, що протягом перших 10 днів вересня в Єгипет з чорноморських портів відвантажень не було.

Цю ж інформацію підтвердив і представник Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко: "З того часу, як [Єгиптом] були введені нові вимоги до пшениці, російські партії не відправлялися".

Цікаво, що Росія — досі була найбільшим постачальником зерна на території Єгипту: його частка на місцевому ринку становаила 65%.

"Щоб не потонути в зерні, що вродило, потрібно щомісяця вивозити відсотків на 30 більше, ніж минулого року. Поки ж експорт, за його словами, навіть не дотягує до торішніх показників. Основні російські експортні порти перебувають у стані анабіозу й завантажені лише на 15-20%, зауважує Олег Рогачов, член ради директорів "Росагротрансу" (найбільший в країні оператор вагонів-зерновозів)", — йдеться в статті.

До речі, Єгипет припинив купувати зерно на тендерах відповідно до вимоги щодо нульової наявності ріжків ще навесні цього року. А наприкінці серпня Росія потрапила до списку країн, у пшениці яких містяться ріжки.

"Цьогоріч у Росії очікується рекордний урожай зернових: 113—116 млн т, у тому числі близько 69—74 млн т пшениці, за прогнозами російського Мінсільгоспу, тоді як внутрішнє споживання становитиме 72—74 млн т. Відповідно до цього, експортувати потрібно близько 40 млн т зерна, у тому числі 30 млн т пшениці, заявляв директор департаменту регулювання ринків АПК Мінсільгоспу Володимир Волик (цитата за "Інтерфаксом"). Однак тепер ці плани під сумнівом", — зазначають журналісти видання.

Дивно, що міжнародні стандарти допускають наявність грибка в пшениці до 0,05%.

Нагадаємо, раніше в Білорусі тимчасово припиняли поставки російських продуктів тваринного походження на місцеві ринки. Ця заборона була ініційована Мінськом у зв'язку з тим, що в продуктах деяких російських підприємств виявили генно-модифікований компонент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції