Росія може вступити до СОТ вже наступного року

Обама та Мєдвєдєв вирішили питання вступу Росії до СОТ на 99%. Це може статися вже в 2011 році.

Росія може вступити до СОТ вже в 2011 році. Таку думку висловив директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Росії Максим Медведков, який є головним речником від РФ щодо СОТ.

"Напевно, в наступному році. Будемо робити все можливе", - сказав Медведков.

За підсумками переговорів між лідерами двух країн, Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв оголосили, що Москва і Вашингтон вирішили суперечності щодо вступу РФ до СОТ на 99%, а також заявили про намір завершити переговори з цього питання вже до кінця вересня поточного року.

У той же час Медведков відзначив, що до кінця року можуть бути остаточно завершені переговори зі вступу Росії до СОТ з країнами ЄС.

Медведков пояснив, що сама процедура після завершення переговорного процесу займає три-чотири місяці.

Зазначимо, процедура приєднання до СОТ складається з декількох етапів. Цей процес займає в середньому п'ять-сім років, проте Росія веде переговори вже протягом 15 років.

Як повідомляється, переговори затяглися через те, що головні партнери Москви з переговорів - Брюссель і Вашингтон - виставляли нові вимоги, зокрема, за мито на ліс і збори, за транссибірські перельоти, за рівень держпідтримки російського агропрому та за норми фітосанітарного та ветеринарного контролю.

Нагадаємо, раніше Дмитро Мєдвєдєв заявив, що вступ Росії до Світової організації торгівлі не повинен бути "призом за хорошу поведінку".

"Членство Росії у СОТ - це не морквина, яку нам пропонують як приз за хорошу поведінку. Це просто необхідність для того, щоб Росія була повноцінним інтегральним учасником міжнародних економічних процесів", - сказав Мєдвєдєв.

Як повідомлялося раніше, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв перебуває у США з "інноваційним візитом". Російський президент вже прибув до Каліфорнії, де він зустрівся з губернатором штату Арнольдом Шварценеггером.

Читайте також:

Мєдвєдєв: членство у СОТ - це не морквина, яку нам пропонують за хорошу поведінку

Росії залишилося зробити три кроки до СОТ

Україна допоможе Росії вступити у Світову організацію торгівлі

Росія завершить переговори по вступу до СОТ у 2010 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: