Росія надасть Абхазії і Південній Осетії більше 5 млрд. рублів

Незважаючи на кризу, обсяг фінансової допомоги республікам у 2009 році залишився на запланованому рівні.

Міністерства фінансів РФ, Абхазії і Південної Осетії 17 березня планують підписати міжвідомчі угоди про надання фінансової допомоги на соціально-економічний розвиток і забезпечення збалансованості бюджетів республік.

Як повідомляє Мінфін РФ, це дозволить Росії подавати підтримку в рамках міжнародної фінансової допомоги цим державам.

Обсяг планованої фінансової допомоги з федерального бюджету РФ складе для бюджету Абхазії 2,36 млрд. рублів, для бюджету Південної Осетії - 2,8 млрд. рублів. Передбачається, що за рахунок цих коштів будуть здійснені такі витрати республік, як заробітна плата працівників бюджетної сфери, допомога дітям, пенсії, стипендії, харчування, медикаменти, поточне утримання мережі бюджетних установ тощо.

Крім того, Південній Осетії будуть надані кошти в обсязі 8,5 млрд. рублів на відновлення житла, об'єктів соціального призначення і житлово-комунального господарства, постраждалих в результаті подій, що відбулися в серпні 2008 р. Перша фінансова допомога на ці цілі у розмірі 1,5 млрд. рублів вже була перерахована республіці наприкінці 2008 року.

Незважаючи на скорочення, що зачіпають витрати федерального бюджету, обсяг фінансової допомоги республікам у 2009 році залишився на запланованому рівні.

Міжвідомчі угоди між міністерствами фінансів підписуються на підставі договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і республіками Абхазія і Південна Осетія, підписаних в Москві 17 вересня 2008 року.

Нагадаємо, що Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії через декілька тижнів після серпневого конфлікту з Грузією. Ще однією країною, яка висловила готовність встановити з двома країнами дипломатичні відносини, стала Нікарагуа.

При цьому президент Грузії Михайло Саакашвілі не втрачає надії, що країна доб'ється відновлення територіальної цілісності мирним шляхом.

Читайте також:

Південна Осетія віддала Росії військові бази на 99 років

В Південній Осетії припинили видавати російські паспорти

Саакашвілі: Абхазія і Південна Осетія мирно повернуться до Грузії

"Одноклассники.ru" визнали незалежність Абхазії і Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: