Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія наклала вето на заяву Радбезу ООН щодо ракетних випробувань КНДР

Заява мала вплинути на уряд Північної Кореї та попередити його від подальших запусків ракет.

Росія наклала вето на заяву Ради Безпеки ООН, яка засуджувала останні ракетні випробування КНДР та могла серйозно вплинути на керівництво країни і попередити його від подальших пусків ракет. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, увечері середи, 19 квітня, російський представник в Радбезі ООН Володимир Сафронков висловився проти запропонованого тексту заяви, передає інформагенція AFP.

Як повідомляє видання, Росія наполягала, що до тексту заяви потрібно включити слова, які б наголошували на необхідності врегулювання конфлікту з КНДР шляхом діалогу. Натомість у запропонованому США варіанті тексту заяви йшлося лише про "надзвичайну стурбованість" членів Радбезу ООН через поведінку Пхеньяна, що "вкрай дестабілізує" ситуацію в регіоні.

Також текст містив застереження від міжнародної спільноти про те, що вона буде вдаватися й до "наступних серйозних заходів" щодо КНДР. У заяві, крім того, США закликали керівництво Північної Кореї не проводити більше жодних випробувань ядерної зброї.

Як повідомили дипломати журналістам, таке рішення Росії виявилося неочікуваним, адже Китай, який є союзником КНДР, своєю чергою, збирався підтримати заяву Радбезу.

Постпредставник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що текст заяви мав би запобігти подальшій ескалації конфлікту на Корейському півострові. За її словами, важливо продемонструвати Північній Кореї, що США не мають наміру "спровокувати конфлікт", тож керівництву КНДР слід припинити спроби "нав'язати його".

Своєю чергою, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив із закликом зробити "все", аби пересвідчитись, що ракетна та ядерна програма КНДР "не становить загрози для міжнародної спільноти". Так, він закликав Китай, США, Японію, Південну Корею та Росію докладати більше зусиль, аби запобігти подальшому озброєнню КНДР.

Нагадаємо, раніше Північна Корея представила кадри симульованої ракетної атаки на Сполучені Штати під час останнього виступу з нагоди дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена.

Залиште свій коментар

Вибір редакції