Росія намагалася втрутитися у вибори США через радників Трампа — CNN

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нові відомості говорять про те, що ймовірно хакерські атаки і пропаганда не були єдиними методами росіян для впливу на хід президентських виборів у США.

Улітку минулого року ФБР зібрало відомості, які говорять про те, що російські оперативники намагалися використовувати радників Дональда Трампа, в тому числі Картера Пейджа, аби "просочитися" в передвиборчу кампанію вже нинішнього президента США.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела серед представників американської влади.

Як пише ресурс, нова інформація доповнює картину того, як російські намагалися вплинути на вибори 2016 року, але не тільки через злами електронної пошти і пропаганди, а й через намагання проникнути в найближче оточення Трампа. Ці відомості призвели до розслідування взаємозв'язків між росіянами та особами, які мають стосунок до передвиборчої кампанії Трампа.

Джерела серед представників влади США наголосили, що вони не певні щодо того, чи знав Картер Пейдж, що його використовували росіяни. У зв'язку з тим, як працюють російські спецслужби, Пейдж міг говорити з їхніми агентами, навіть не відаючи про це.

Сам Пейдж ставить під сумнів закиди, щодо того, що він коли-небуль збирав відомості для росіян, заявивши, що він допомагав американській розвідці.
 
"Моє припущення протягом останніх 26 років полягає в тому, що будь-який росіянин може поділитися інформацією з російським урядом. Так, як і я робив і з ЦРУ, ФБР та іншими урядовими агентствами в минулому", — сказав Пейдж.
 
Однак, зібрані відомості говорять про те, що Росія намагалася проникнути у внутрішні кола штабу Трампа, використовуючи "задні канали" для спілкування з людьми з оточення Трампа, як зазначають джерела CNN.
 
 
Відзначимо, що Картер Пейдж — один із радників Трампа, якого американська та європейська розвідки запідозрили у контактуванні з російськими чиновниками та іншими росіянами, які були відомі західній розвідці протягом передвиборчої кампанії. Ці дані підтверджують численні американські офіційні представники. При цьому частота і обсяги цих контактів викликали нетиповий інтерес американської розвідки до Пейджа.
 
CNN зазначає, що офіційно ФБР та ЦРУ відмовилися коментувати заяву Пейджа.
 
Нагадаємо, в кінці 2016 року США запровадили нові санкції проти Росії у зв'язку кібератаками, які вплинули на процес виборів президента США.

У списку санкцій — начальник Головного управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ) Ігор Коробів, його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гизунов та Ігор Костюков, а також хакери Білан Олексій та Євген Богачов.

Крім того, США видворили 35 російських дипломатів і їх сім'ї. Також влада США закрила дві російські дипмісії в Нью-Йорку та Меріленді через підозру в шпигунстві.

Раніше в ЦРУ заявили, що Росія навмисно здійснювала кібератаки під час виборчої гонки, щоб допомогти Дональду Трампу виграти вибори, а не для того, щоб підірвати довіру до виборчого процесу країни. У розвідці встановили особистості тих, хто був тісно пов'язаний з російським урядом та зливав WikiLeaks тисячі повідомлень демократів, включаючи пошту голови передвиборної кампанії Хілларі Клінтон.

У зв'язку з можливим втручання Росії у вибори США 2016 року, 30 березня сенатський комітет з розвідки, який почав збирати докази і факти щодо потенційного російського втручання в американські вибори, провів перше слухання у відкритому режимі.

Комітет з питань розвідки Сенату США колишньому раднику Дональда Трампа Майку Флінну, який залишив свій пост через скандал зі зв'язками з російським послом, відмовив в імунітеті від судового переслідування, якого він просив в обмін на свідчення про втручання Росії у вибори президента США.

Відео Майкл Флінн готовий розповісти ФБР та конгресу про вплив Росії на вибори в США

Залиште свій коментар

Вибір редакції