Росія наполягає: модернізувати українську ГТС без її дозволу не можна

В "Газпромі" натякають, що ігнорування позицій Росії викличе "непередбачені наслідки на всьому євразійському просторі".

Робота української ГТС є невід'ємною частиною режиму експортних поставок "Газпрому" і його експортних контрактів, тому "Газпром" зобов'язаний санкціонувати проведення будь-яких робіт, пов'язаних зі зміною пропускної здатності експортних трубопроводів України.

Про це заявив член правління, начальник департаменту по транспортуванню, підземному збереженню і використанню газу "Газпрому" Олег Аксютін.

Він зазначив, що "виконання положень нещодавно прийнятої в Брюсселі декларації Україна - ЄС по модернізації української ГТС передбачає зміну режиму її роботи".

"Більш того, українська ГТС повністю синхронізована з роботою єдиної системи газопостачання Росії. Це пояснюється тим, що вони створені як єдиний технологічний комплекс видобутку і транспортування газу на території колишнього СРСР", - заявив він.

Аксютін підкреслив: "У цьому зв'язку несанкціонована зміна режимів роботи української ГТС відразу позначиться не тільки на експортних контрактах, але й на процесі видобутку російського і центральноазіатського газу, що може викликати непередбачені наслідки на всьому євразійському просторі".

"Очевидно, що нормальне функціонування системи газових поставок може бути забезпечено тільки координацією всіх технологічних ланок і процесів від видобутку і транспортування до споживання газу. І іншої альтернативи цьому немає", - підсумував менеджер "Газпрому".

Як повідомляв ТСН.ua, український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк 23 березня в Брюсселі підписали Спільну декларацію щодо модернізації газотранспортної системи України.

Російська влада переконана, що, підписавши цю угоду, Україна та Єврокомісія проігнорували позицію Росії.

У зв'язку з цим Москва зробила декілька різких заяв і запропонувала провести ще один раунд відповідних переговорів.

Крім того президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив про тимчасове припинення спілкування з Україною на урядовому рівні.

В свою чергу українська влада стверджує, що підтримує участь Росії у модернізації, але виступає проти її можливих намірів стати співвласником ГТС чи встановлювати ціни на транзит газу територією України.

Читайте також:

Європа просить Росію не втручатися в українську ГТС

Тимошенко наказала розмитнити увесь газ, завезений в Україну

Янукович хоче догодити у газовому питанні і Європі, і Росії

Тимошенко вмовляла японців вкласти гроші в українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: