Росія направила до України ноту зі "списком порушень" Договору про дружбу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

МЗС РФ взялося звинувачувати Україну в "недотриманні договору" за кілька тижнів до його припинення.

Міністерство закордонних справ Росії, через припинення дії Договору про дружбу між країнами від 1 квітня, направило ноту до України зі "списком порушень документа".

Про це повідомили на сайті російського відомства.

В МЗС РФ звинуватили Україну в порушенні договору 2004 року шляхом ратифікації меморандуму про підтримку операцій НАТО, а також шляхом внесення поправок до Військової доктрини, в якій заявлено про вступ в НАТО як про стратегічну мету держави. Крім того, в Москві розкритикували зміни до Конституції України, якими недавно закріпили курс на Європейський союз і НАТО.

Окрім цього в зовнішньополітичному відомстві Росії заявили, що українська влада "веде цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення".

Нагадаємо, 10 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво України з Росією.

До цього, 3 грудня, Порошенко звернувся до Верховної Ради із невідкладною вимогою розірвати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Президент пропонує поставити хрест на договорі одразу після виборів президента.

6 грудня парламент вирішив припинити дію договору про дружбу з Росією. Відповідне рішення підтримали 277 народних депутатів.

Відео Дія договору про дружбу з РФ буде припинена 1 квітня 2019 року

Верховна Рада підтримала припинення так званого Великого договору про дружбу та співпрацю з Росією. Документ, в якому Росія й Україна визначили свої кордони на суходолі та зобов'язались поважати їх, автоматично втратить чинність першого квітня наступного року, коли спливе двадцятий рік його дії. 

Дія договору про дружбу з РФ буде припинена 1 квітня 2019 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції