Росія: НАТО створило у Грузії відчуття безкарності

Саміт НАТО, який дав надію Україні та Грузії на входження до альянсу, голова МЗС Росії назвав провокаційним.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що не розуміє, які цілі переслідує НАТО, намагаючись переозброїти грузинську армію і плануючи проводити навчання в цій країні.

Він нагадав, що колишні рішення альянсу створили у влади Грузії "відчуття вседозволеності і безкарності".

"Зіграло свою провокаційну роль і рішення саміту НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року, яким проголошено, що Грузія та Україна будуть в НАТО. Це створило у Саакашвілі відчуття вседозволеності і безкарності", - заявив Сергій Лавров.

"Показово також, що Україна стала одним з головних постачальників грузинському режиму зброї, з якого вбивали миротворців, мирних жителів і руйнували Цхінвал і південноосетинські села", відзначив Лавров.

"Тому коли сьогодні робляться спроби переозброїти грузинську армію, коли в Грузії плануються навчання НАТО, це не може не викликати питання про те, чого домагаються в альянсі? Нагадаю: востаннє навчання НАТО в Грузії проводилися в липні 2008 року, за пару тижнів до нападу на Південну Осетію", - підкреслив російський міністр.

Він відзначив, що Росія, "на відміну від західних спонсорів незалежного Косова", визнала Південну Осетію і Абхазію не в геополітичних цілях, а "на користь забезпечення безпеки і самого виживання південноосетинського і абхазького народів, регіональної стабільності в цілому".

Нагадаємо, НАТО планує провести багатонаціональні навчання в Грузії в період з 6 травня по 1 червня. У них візьмуть участь близько 1,3 тис військовослужбовців з 19 країн альянсу і його партнерів.

У відповідь Росія офіційно повідомила НАТО про перенесення наміченого на 7 травня засідання Ради Росія-НАТО на рівні начальників генеральних штабів.

У той же час офіційний представник альянсу Джеймс Аппатурай заявив, що військові навчання в Грузії під егідою НАТО пройдуть у будь-якому випадку, не дивлячись на негативне ставлення Росії.

Читайте також:

Росія перенесла спільне засідання з НАТО

Росія пригрозила відмовитися від співпраці з НАТО

Від військових навчань НАТО в Грузії відмовилися три країни

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: