Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

В Росії наголосили, що спроби покласти вину за розв'язування Другої світової війни, крім гітлерівської Німеччини, на Радянський Союз, який був ініціатором заснування Трибуналу, є свідомо антиісторичною брехнею"

Державна дума Росії заявляє, що спроби покласти вину за розв'язування Другої світової війни, крім гітлерівської Німеччини, на Радянський Союз є "свідомо антиісторичною брехнею".

За відповідну заяву у зв'язку з 65-річчям від дня початку Нюрнберзького судового процесу над головними нацистськими військовими злочинцями проголосували 445 російських депутатів.

"Спроби покласти вину за розв'язування Другої світової війни, крім гітлерівської Німеччини, на Радянський Союз, який був ініціатором заснування Трибуналу, є свідомо антиісторичною брехнею", - підкреслюють депутати.

Також у заяві йдеться, що спроби зрівняти нацистський режим і існуючий у Радянському Союзі суспільно-політичний лад "блюзнірські по відношенню до ветеранів антифашистського руху, жертв Холокосту, в'язнів концентраційних таборів, десятків мільйонів людей в Європі, і, перш за все, по відношенню до радянських людей, які віддали своє життя в ім'я боротьби з антилюдською расовою теорією нацизму".

Окрім цього, занепокоєність російських депутатів викликають спроби виправдати нацизм у деяких державах Європи, де з військових злочинців намагаються зробити народних героїв.

"Подвигам" посібників гітлерівців у шкільних підручниках приділяють часто більше місця, ніж Нюрнберзькому судовому процесу, який засудив їх на всі часи. Допускаються осквернення пам'ятників переможцям фашизму і увічнюються ті, хто діяв на стороні агресорів. Реабілітуються і представляються до державних нагород співучасники лиходійських злочинів фашистів, піддаються переслідуванню воїни, які билися у рядах антигітлерівській коаліції", - наголошується в заяві.

Депутати Держдуми закликають міжнародні організації і парламенти держав світу "засуджувати і припиняти будь-які спроби відродження фашистської, праворадикальної, расистської і націоналістичної ідеології у своїх країнах і де б то не було".

Нагадаємо, 17 листопада комітет Генеральної асамблеї ООН з соціальних і гуманітарних питань схвалив запропоновану Росією резолюцію про неприпустимість героїзації нацизму.

Як відомо, резолюція про неприпустимість героїзації нацизму, зокрема, стосується прославлення бійців Waffen SS та встановлення меморіалів на їх честь. Також у ній висловлюється стурбованість випадками руйнування пам'ятників борцям з нацизмом.

Читайте також:

ООН схвалила резолюцію Росії проти героїзації нацизму

Скандал у Латвії: лікарі відмовляються лікувати російськомовних

Історія з грифом "Секретно": Голодомор. Стирання пам'яті

Американський вчений знайшов докази геноциду українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: