Росія не бачить підстав для розміщення американських ракет у Польщі

У Росії завили, що не бачать причин для розміщення Америкою ракетних комплексів Patriot у Польщі.

Росія не бачить причин для розміщення США ракетних комплексів Patriot у Польщі.

Про це у вівторок, 6 липня, заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

"У МЗС РФ не бачать існування ракетної загрози з боку Ірану в тих масштабах, які б вимагали розгортання ракет Patriot у Польщі", - сказав він.

"Наша реакція досить зрозуміла і ґрунтується на тому, що цілі, які переслідуються при цьому, неочевидні - від яких загроз США збираються захищати Європу через розгортання цих комплексів ПРО наземного базування", - наголосив російський дипломат, коментуючи недавню угоду між США і Польщею щодо ПРО.

За словами Рябкова, підхід до парирування ракетних викликів має бути іншим - починати потрібно зі спільної оцінки загроз, а потім дивитися, чи немає способів подолання цих викликів без застосування військово-технічних заходів. "На жаль, ця наша лінія не сприймається урядом США і Польщі, але діалог з цього питання ми будемо продовжувати", - додав він.

Нагадаємо, 24 травня в Польщу прибули перші батареї американських ракет на військову базу в місті Моронг, що перебуває в 80 кілометрах від російського кордону.

Польсько-американський договір (SOFA), що регламентує статус військ США в Польщі, було підписано у грудні 2009 року. Згідно з угодою, в Польщі було створено тимчасову базу американських військ, яка після 2012 року стане постійною. На базі розміщено американські ракети ППО Patriot, а пізніше з'являться ракети SM-3 (Standard Missile) для знищення балістичних ракет потенційного супротивника.

Читайте також:

Польща допустить росіян інспектувати ПРО

НАТО хоче розширити системи ПРО на всю територію альянсу

Польща не буде вибачатися перед Росією за американські ракети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: