Росія не дає Польщі матеріали розслідування Смоленської катастрофи

Російська сторона не надає дані про роботу контролерів аеродрому, його технічне оснащення та чинні у Росії процедури авіаруху.

Представник Польщі у Міждержавному авіаційному комітеті Едмунт Кліх заявляє про брак доступу до матеріалів розслідування Смоленської авіакатастрофи, яке веде МАК.

Про це пише польська Gazeta Wyborcza з посиланням на власні джерела.

За даними видання, Кліх нещодавно надіслав гострий лист до голови МАК Тетяни Анодіної, у якому "вимагає від росіян інформації у справі Смоленської катастрофи, повної відкритості та поваги засад міжнародної співпраці".

"Росіяни не хочуть давати доступ до матеріалів", - сказав виданню Кліх, який 29 липня вилетів до Москви.

Gazeta Wyborcza відзначає, що, згідно із Чиказькою конвенцією, на підставі якої відбувається співпраця росіян з поляками у розслідуванні авіакатастрофи, представник Польщі має мати доступ до всіх матеріалів.

За даними видання, російська сторона, зокрема, не надає дані про роботу контролерів аеродрому, його технічне оснащення та чинні у Росії процедури авіаруху.

Російський пілот та експерт Володимир Герасімов сказав газеті, що МАК причиною усіх досліджуваних авіакатастроф називав "помилку пілотів".

Нагадаємо, МАК в оприлюдненому у травні попередньому рапорті причин катастрофи літака Президента Польщі Леха Качинського опосередковано назвав винними пілотів, які наважилися посадити машину в умовах сильного туману.

Читайте також:

Міноборони Польщі: Ту-154 є одним з найбільш безпечних літаків

Ярослава Качинського допитали у справі авіакатастрофи під Смоленськом

Скандал у Польщі: катастрофу Ту-154 міг спровокувати п'яний Качинський

Пілоту Качинського не вистачило 5 секунд, щоб уникнути катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: