Росія не домовилася зі США

Росія і США на консультаціях у форматі "два плюс два" в Москві не досягли згоди щодо питання протиракетної оборони.

Росія і США на консультаціях у форматі "два плюс два" в Москві не досягли згоди щодо питання протиракетної оборони (ПРО), заявила американський держсекретар Кондоліза Райс за підсумками переговорів.

"З питань протиракетної оборони, а також розгортанні ядерних боєголовок, які передбачені умовами Московського договору, згоди досягнуто не було, але ми прийшли до висновку, що наші експерти повинні розглянути ці питання якнайскоріше", - сказала вона на прес-конференції за підсумками зустрічі у форматі "два плюс два" (голова МЗС РФ, держсекретар США, міністри оборони Росії і США).

За словами Райс, на сьогоднішній зустрічі американська сторона спробувала відповісти на питання, які викликають неспокій Росії. "Ми розуміємо, що і тут потрібно буде доручити експертам завершити цю роботу", - сказала вона.

"Що стосується Польщі і Чеської республіки, то ми продовжуємо роботу в цьому напрямі, і, зрозуміло, тепер в цю роботу ми включимо російську стурбованість", - сказала Райс.

Вона висловила надію, що США вдасться довести до російської сторони суть цієї системи, а також суть проблеми тієї загрози, з якою вони стикаються. США мають намір розмістити радар в Чехії і протиракети в Польщі, мотивуючи це загрозою з боку Ірану.

Москва вважає аргументи США непереконливими і розцінює розміщення елементів протиракетної оборони поблизу російського кордону як загрозу своїй національній безпеці.

В рамках саміту G8 у Німеччині президент РФ запропонував США як альтернативу спільне використання в цілях ПРО Габалінську РЛС, яку Росія орендує в Азербайджану.

Це, на думку російської сторони, дозволило б США відмовитися від розміщення елементів ПРО в Східній Європі. Пізніше Володимир Путін запропонував використовувати спільно з США не тільки Габалінську РЛС, але і станцію з попередження ракетних пусків, яка будується на півдні Росії в Армавірі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: