Росія не хоче коментувати відмову Польщі від звіту про загибель Качинського

Міждержавний авіаційний комітет не має наміру і не буде коментувати висловлювання польських політичних діячів, зазначили у Росії.

 Голова Технічної комісії Міждержавного авіаційного комітету (МАК) з розслідування катастрофи Ту-154М, в якій загинув польський президент Лех Качиньський, заявив, що отримав зауваження Польщі до остаточного звіту з розслідування катастрофи літака. За його словами, МАК не збирається коментувати відмову поляків прийняти звіт.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не готова прийняти поданий МАК проект доповіді про обставини аварії літака під Смоленськом. Причиною цього є "надто багато зауважень".

"Комітет не має наміру і не буде коментувати висловлювання політичних діячів, що стосуються технічного розслідування авіакатастрофи літака Ту-154М № 101 Республіки Польща", - заявив офіційний представник МАК.

У той же час в МАК повідомили, що комітет проведе вивірку зауважень польської сторони російською мовою з обов'язковим нотаріальним посвідченням.

"Зауваження (до остаточного звіту) представлені на 148 аркушах польською мовою з перекладом на російську мову, виконаним польською стороною. Польської стороною зазначено, що: "Оригінал зауважень складено на польській мові. При наявності різночитання перекладеного та оригінального текстів документа вирішальним є текст польською мовою", - зазначили у МАК.

Там також наголосили, що при передачі остаточного звіту представнику Республіки Польщі Едмунду Кліху технічна комісія МАК просила представити коментарі російською або англійською мовами, тобто офіційними мовами Міжнародної організації цивільної авіації..

Як повідомляє МАК, остаточний звіт про розслідування та коментарі польської сторони буде опубліковано та доведено до громадськості.

Нагадаємо, 20 жовтня Росія передала Польщі проект звіту за підсумками розслідування катастрофи під Смоленськом. Пізніше польські ЗМІ повідомили, що МАК поклав провину за трагедію на поляків.

Секретар Національної авіаційного ради Польщі Томаш Хипкі заявив, що підсумки розслідування катастрофи можуть бути нищівними для польської сторони.

Читайте також:

Польща відмовилася прийняти звіт Москви про авіакатастрофу під Смоленськом

Поляки запідозрили, що Росія підсунула їм фальшиві останки Качинських

Прокуратура Польщі запідозрила РФ у знищенні уламків літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: