Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія не може знайти охочих будувати залізничні дороги до Керченського моста

Терміни здачі мосту до анексованого Криму опинились під загрозою зриву.

У Росії зірвався вже другий конкурс з вибору генпідрядника на будівництво залізничних підходів до Керченського моста.

Про це з посиланням на аналітиків пише "Комерсант".

За даними видання, перший тендер Федеральне агентство залізничного транспорту оголосило наприкінці вересня. Заявки приймалися протягом місяця, але через технічну помилку термін перенесли на 7 листопада, а після змін конкурсної документації та критеріїв оцінки датою розгляду було призначено 8 грудня.

На конкурс подало заявку лише АТ "Залізниці Якутії", яке не змогло підтвердити досвід із будівництва та ремонту об'єктів капітального будівництва та штучних дорожніх споруд протягом останніх трьох років, до того ж ціна контракту повинна була становити не менше 20% від вартості замовлення відомства. У зв'язку з цим компанія не пройшла кваліфікаційний відбір.

У середині грудня було оголошено повторний конкурс, проте не надійшла жодна заявка.

За даними джерел "Комерсанта", основною причиною є низька вартість контракту. Зокрема, очільник "Infoline-Аналітики" Михайло Бурмістров вважає, що ціна не забезпечує високу маржинальність, проект "надзвичайно відповідальний і складний через високу сейсмічну активність, а виконавець із високою ймовірністю підпаде під санкції".

Експерт вважає, що у разі, якщо у першому кварталі 2017 року конкурс знову не відбудеться, то для уникнення зриву запуску залізничного сполучення через Керченську протоку будуть потрібні "адміністративні рішення".

Зазначимо, наразі ціна контракту становить 16,9 млрд руб., а термін виконання - листопад 2019 року.

Згідно з проектом, довжина залізничного підходу складе 18 км, планується, що він буде примикати до одноколійної ділянки Керч – Джанкой. Підхід до мосту буде неелектрифікованим двоколійним, із можливою електрифікацією в майбутньому.

Загальна вартість Керченського моста – 228 млрд руб., генпідрядник - компанія "Стройгазмонтаж" друга Володимира Путіна, російського мільярдера Аркадія Ротенберга.

Керченський міст, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції