Росія не обміняє Лугового на Березовського

Генпрокуратура РФ знову заявила, що обмін російського підприємця Андрія Лугового на Бориса Березовського неможливий.

Андрій Луговий. Фото: lenta.ru
Росія не видасть Лугового Великобританії.
Сьогодні відбулася прес-конференція у Генпрокуратурі РФ, присвячена "справі Литвиненка і Лугового". Зал колегії в будівлі Генпрокуратури був вщент заповнений. Прес-конференція тривала на 20 хвилин довше запланованого часу, а було присутньо на ній більше 50 журналістів. "Я не пам'ятаю тут такого аншлагу, 21 рік вже працюю", - сказав заступник генпрокурора РФ Олександр Звягінцев перед початком прес-конференції.

Генпрокуратура РФ знову заявила, що обмін російського підприємця Андрія Лугового на Бориса Березовського, який ховається в Лондоні від російського правосуддя, неможливий.

Влада Великобританії вимагає видачі Лугового, якого вони звинувачують в причетності до вбивства екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка. У ЗМІ з'являлися повідомлення, що Росія видасть Лугового, якщо британці екстрадують Березовського. "Це питання взагалі не обговорюється, не обговорювалося і ніколи не обговорюватиметься", - заявив заступник генпрокурора РФ Олександр Звягінцев.

Усунення політичної складової із справи про вбивство екс-офіцера ФСБ РФ Олександра Литвиненка дозволить довести розслідування до кінця найближчим часом, вважає голова комітету Держдуми у міжнародних справах Костянтин Косачев. "Якщо буде змінена нинішня кон'юнктурна позиція (Великобританії), що політизується, і слідство поновиться в повному об'ємі, я упевнений, що воно достатньо швидко буде доведено до кінця", - запевнив журналістів депутат.

"Якщо навколо цього як і раніше влаштовуватимуться політичні спектаклі та істерики на межі міжнародно-правового хамства - мова йде про невизнання легітимності російської конституції, тоді наші двосторонні відносини з Великобританією знаходитимуться в кризовому стані і будуть достатньо несприятливі наслідки для розкриття цієї справи", - сказав Косачев. 

Олександр Литвиненко
Архів
Влада Великобританії вимагає видачі Лугового, якого звинувачує у причетності до вбивства Литвиненка.
Литвиненко помер в листопаді 2006 року, за твердженням британської влади, від отруєння радіоактивним полонієм. Британська прокуратура звинуватила в причетності до вбивства Литвиненка російського підприємця Андрія Лугового і зажадала його видачі.

Генпрокуратура РФ відмовилася видати Лугового, оскільки конституція країни забороняє видавати громадян РФ іншим країнам. У відповідь на це Великобританія кілька днів тому вислала чотирьох російських дипломатів і заморозила переговори про полегшення візового режиму між двома країнами. Росія відповіла Лондону дзеркальними заходами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: