Росія не підтримає резолюцію по Косово

Росія не підтримає новий проект резолюції ООН щодо статусу Косово, внесений Францією та Сполученими Штатами Америки.


У понеділок Франція і США внесли на розгляд Ради безпеки ООН новий проект резолюції по Косово. В його основу покладено план спеціального посланника генсека організації Марті Ахтісаарі. Росія, яка має право вето, не збирається підтримувати документ.

План Ахтісаарі, який західні країни прийняли за основу при створенні проекту резолюції, фактично надає Косово незалежність, не враховуючи при цьому позиції Сербії, яка не готова піти на такий крок щодо регіону.

Автори резолюції пішли на певні поступки щодо термінів вирішення суперечки. На переговори щодо статусу краю, як і раніше, відводиться 120 днів. Втім, новий варіант резолюції не передбачає її автоматичного вступу в дію по закінченні цього терміну без згоди Бєлграду.

"Це наша остання спроба, яка акумулює всі висловлені раніше побоювання. Ми ще можемо виправити текст резолюції, але не суть", - сказав від імені авторів документу посол Франції Жан-Марі де Ла Саблієр.

Марті Ахтісаарі
ООН в своїй резолюції по Косово продовжує спиратися на план Марті Ахтісаарі. (Фото: envhist.org)
 

Москва, яка виступає за врегулювання конфлікту на ґрунті компромісу між Бєлградом і Пріштіною, вже заявила про те, що не підтримає нового проекту резолюції по Косово та виступить за нові переговори між Косово й Сербією з новим посередником. 

На переговорах про статус краю, що проходили у Відні протягом 2006 року, головою посередників був Ахтісаарі.
 
"Ми вважаємо, що план Ахтісаарі провалився. Необхідні нові неупереджені переговори з новим неупередженим парламентером. Ми про це говоримо (Раді Безпеки)", - заявив журналістам постпред Росії в ООН Віталій Чуркін після закритих консультацій РБ ООН у понеділок. 

За словами російського дипломата, для Москви неприйнятна сама філософія рішення, яке пропонується. Росія також відкидає політичні спекуляції щодо можливості визначення статусу Косово поза рамками Ради Безпеки ООН.
 
"Я повністю його виключаю та вважаю можливим лише рішення, досягнуте в результаті переговорів сторін (Косово та Бєлграда). Резолюція 1244 передбачає, що... ООН в разі самопроголошення незалежності має заявити, що таке проголошення не має правової сили", - сказав Чуркін журналістам. 

Він додав, що саме з цієї причини західні партнери намагаються цю резолюцію "забути".
.
Західні посли дають зрозуміти, що у випадку, якщо Росія накладе вето на внесений у понеділок документ, албанці Косово можуть самі проголосити незалежність краю, і в цьому випадку країни та альянси визначатимуть свою позицію в обхід ООН. 

Віталій Чуркін
Росія в особі Віталія Чуркіна продовжує критикувати резолюцію ООН по Косово. (Фото: news.com.au)

Чуркін також заявив, що подібні заяви розпалюють екстремістські настрої на Балканах - не тільки в Косово, але й у сусідній Македонії. На думку російського постпреда, подолати такого роду екстремістські настрої можна тільки чітко давши зрозуміти, що рішення можливо виняткове на основі міжнародного права в результаті відновлення переговорів між Бєлградом і Пріштіною.
 
"Збереження двозначностей і невизначеностей, зокрема відносно долі фундаментальної резолюції 1244 РБ ООН, надалі привело б лише до нових політичних зіткнень і дестабілізації ситуації на Балканах, до нових, можливо, ще гостріших суперечок в Раді Безпеки ООН", - сказав Чуркін.

З 1999 року населений переважно етнічними албанцями край Косово, який формально залишається частиною території Сербії, знаходиться під управлінням Організації об'єднаних націй.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: