Росія не планує вводити смертну кару для терористів

Рада Федерацій спростувала інформацію про введення смертної кари за теракти.

Представники Ради Федерації спростували інформацію про підготовку поправок до кримінального законодавства, що вводять в Росії смертну кару за організацію і проведення терактів, які спричинили масові жертви.

"Ні в профільних комітетах, ні в комісіях нашої палати такого роду законопроект не готується і не розглядається", - заявив перший віце-спікер верхньої палати парламенту Олександр Торшин.

Раніше у вівторок, 30 березня, голова комітету Ради Федерації з правових і судових питань Анатолій Лисков заявив, що до статті 205 КК РФ ("терористичний акт") можуть бути внесені поправки, що вводять нову кваліфікуючу ознаку - масову загибель людей. Автори ініціативи пропонують зробити вищою мірою покарання в таких випадках страту.

Крім цього, Лисков заявив, що сенатори розроблять поправки, що позбавляють організаторів і виконавців теракту, що спричинило масову загибель людей, права на помилування. За його словами, ця ініціатива є реакцією сенаторів на теракти, скоєні 29 березня в московському метро.

Олександр Торшин пояснив, що в рамках комітету з правових і судових питань створена робоча група, яка вивчить питання про вдосконалення кримінального законодавства в галузі боротьби з тероризмом. Однак, за його словами, мова в даному випадку йде про посилення покарання, а не про запровадження смертної кари.

Мораторій на страту в Росії був введений в 1999 році. Термін його дії закінчувався 1 січня 2010 року. Однак у листопаді минулого року Конституційний суд виніс постанову, згідно з якою смертна кара в Росії не може застосовуватися навіть після закінчення мораторію.

Віце-спікер верхньої палати Юрій Воробйов також заявив, що йому нічого не відомо про підготовку нового законопроекту. За його словами, рішення про введення мораторію на смертну кару приймалося "не для того, щоб до неї знову повернутися".

Нагадаємо, теракти в московському метро на станціях "Луб'янка" і "Парк культури" сталися вранці 29 березня. В результаті двох вибухів загинули 39 людей, ще понад 70 отримали поранення. За даними слідства, теракти скоїли терористки-смертниці.

В даний час співробітники правоохоронних органів розшукують двох жінок слов'янської зовнішності і чоловіка. Повідомлялося, що вони супроводжували терористок. За непідтвердженими даними, чоловіка звуть Казбек Матаєв. Він є уродженцем Чечні.

Читайте також:

Водій автобуса упізнав терористок

Міліція знає прізвище однієї з смертниць

Путін: організаторів терактів у метро необхідно "виколупати з дна каналізації"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: