Росія не прийматиме участі у гонці озброєнь

РФ розглядає Стратегію національної безпеки до 2020 року. Будувати її будуть на принципах рівноправ'я і взаємовигідної співпраці держав.

Росія не має наміру вплутуватися в нову гонку озброєнь, заявив секретар СБ РФ Микола Патрушев.

Росія "має намір виключити витратну конфронтацію і нову гонку озброєнь", заявив Патрушев, представляючи на засіданні Ради безпеки основні положення Стратегії національної безпеки Росії до 2020 року.

"На довгострокову перспективу ми прагнемо вибудовувати міжнародні відносини на принципах рівноправ'я і взаємовигідної співпраці держав, спираючись на міжнародне право забезпечення надійної і рівної безпеки. Проте для захисту своїх національних інтересів Росія проводитиме раціональну і прагматичну зовнішню політику", - заявив секретар СБ РФ.

Він додав, що в Стратегії уточнюються цілі, найважливіші напрями і завдання розвитку системи забезпечення національної безпеки країни.

"Основна увага в Стратегії зосереджена на питаннях забезпечення нацбезпеки в рамках досягнення кожного із стратегічних пріоритетів за єдиною методологічною схемою", - повідомив Патрушев.

За його словами, передбачений механізм оцінки стану нацбезпеки через контрольні показники. "Перелік цих показників підлягає періодичному уточненню в рамках системи моніторингу стани безпеки", - пояснив він.

Секретар СБ РФ вважає, що формування конкурентоспроможної економіки і зміцнення національної безпеки можуть бути досягнуті лише шляхом скоординованих дій всіх рівнів влади, бізнесу. "Фінансово-економічна криза лише загострила необхідність стратегічного планування", - сказав він. У зв'язку з цим Патрушев сказав, що деякі положення Стратегії за останні місяці "були істотно допрацьовані".

Нагадаємо, раніше у Міністерстві оборони РФ заявляли про зростання імовірності збройних конфліктів та їх потенційної небезпеки для Росії. За словами міністра оборони Анатолія Сердюкова, військово-політична ситуація характеризується прагненням керівництва США досягти глобального лідерства, розширити військову присутність Сполучених Штатів і їхніх союзників у НАТО в регіонах, суміжних з Росією.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв також заявив, що Росія готується підвищувати боєготовність своїх військ за рахунок стратегічних ядерних сил через розширення НАТО біля її кордонів.

Читайте також:

Біля штаб-квартири НАТО затримали 150 пацифістів

У Коновалюка є нові дані про причетність Ющенка до продажу зброї Грузії

Росія готується до військового удару з боку США

Росія збільшує ядерний потенціал через розширення НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: