Росія не змогла запустити ракету в космос через неполадки

Росія не змогла запустити ракету в космос через неполадки

Фото: Роскосмос

Це мав бути історичний запуск.

Роскосмос в неділю, 11 лютого, не зміг запустити ракету-носій "Союз-2.1а" з кораблем "Прогрес МС-08". Запуск перенесено на 13 лютого.

У повідомленні Роскомсосу йдеться, що ракета не злетіла через автоматичне вимикання двигунів на старті. Причини події з'ясовуються.

Джерело РИА Новости в ракетно-космічній галузі РФ повідомило, що ракета не змогла стартувати, імовірно, через неполадки з бортовою цифровою обчислювальною машиною.

"Інтерфакс" з посиланням на свої джерела повідомляє, що причиною позаштатної ситуації стали проблеми в системі управління ракети-носія "Союз-2.1а". За словами співрозмовника агентства, проблема може бути прихована в помилці комп'ютера системи управління.

Ще одне російське інформаційне агентство ТАСС повідомляє, що запуск ракети перенесений через нестиковки бортового і наземного устаткування.

Космічна вантажівка "Прогрес МС-08" вперше в історії повинна була вирушити до МКС за надкороткою двовитковою схемою і дістатися до станції за три години 27 хвилин. Зараз найшвидший спосіб потрапити на МКС — політ за чотиривитковою схемою, який займає близько шести годин.

Корабель повинен був доставити на МКС 1390 кг сухих вантажів, 890 кг палива, 420 кг води, 46 кг стисненого повітря і кисню в балонах, а також контейнери з продуктами, одягом, ліками та засобами особистої гігієни для членів екіпажу.

Нагадаємо, 6 лютого приватна космічна компанія SpaceX запустила надважку ракету-носій Falcon Heavy зі стартової платформи у штаті Флорида до орбіти Марса. За допомогою неї в космос був запущений старий автомобіль Tesla Ілона Маска. Запуск відкладали майже 5 років, а за його трансляцією стежили більше двох мільйонів людей. Очікується, що Tesla Roadster вийде на еліптичну орбіту, яка простягається від Сонця до Марса. При цьому на самому Марсі електрокар не опиниться.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація