Росія обурилася на Польщу через "брехливу" резолюцію

Перед підписанням пакту Молотова-Ріббентропа, "всі країни Європи, і Польща зокрема, найактивнішим чином загравали з Гітлером".

У Держдумі Росії заявляють, що резолюція сейму Польщі щодо подій 1939 року ґрунтується “на брехні”.

Як повідомили у прес-службі політичної партії "Єдина Росія", про це заявив перший заступник голови Держдуми РФ Олег Морозов, коментуючи ухвалену сеймом Польщі спеціальну резолюцію щодо подій 1939 року.

"Останнім часом, на жаль, з`явилася мода на історичну брехню, причому зовсім не нешкідливу, а на догоду політичній кон`юнктурі, наростаючим політичним амбіціям, бажанню одержати матеріальні дивіденди за публічну словесну агресію відносно Росії і нашої російської, радянської і дорадянської історії. Спроби ці порожні і нікчемні, тому що історія така, яка вона є", - заявив Морозов.

Він нагадав, що перед підписанням пакту Молотова-Ріббентропа, "всі країни Європи, і Польща зокрема, найактивнішим чином загравали з Гітлером".

"Мені здається, що ухвалена сеймом резолюція, на превеликий жаль - це ще й танок на кістках тих поляків, які віддали життя разом із мільйонами росіян, українців, білорусів, євреїв й інших європейців у боротьбі з фашизмом. Тому негідна політика, що грунтується на брехні, рано чи пізно одержить історичну оцінку і приречена на історичну поразку", - упевнений він.

Нагадаємо, 23 вересня сейм Польщі одноголосно схвалив спеціальну заяву у зв`язку із 70-ми роковинами нападу Радянського Союзу на поляків 17 вересня 1939 року, в якій засудив цю агресію.

У заяві Польщу названо "жертвою двох тоталітаризмів: нацизму та комунізму", а розстріл польських офіцерів радянським НКВС навесні 1940 року "військовим злочином з ознаками геноциду".

"17 вересня 1939 року війська СРСР без оголошення війни напали на Польщу, порушуючи її суверенність та ламаючи основи міжнародного права. Підставою для агресії Червоної Армії став пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року між СРСР та гітлерівською Німеччиною. Таким чином учетверте поділено Польщу", - відзначено в ухваленій заяві.

Польські депутати закликали до польсько-російського поєднання на основі історичної правди й відмовитися від замовчування чи фальшування історичних фактів.

Текст цієї заяви викликав у Польщі бурхливі дискусії серед політиків, які майже три тижні не могли досягти компромісного варіанта.

Найбільша опозиційна партія "Право та справедливість" домагалася назвати Катинський злочин "геноцидом", а правляча "Громадянська платформа" намагалась злагодити формулювання, аби не ускладнювати і без того не прості відносини з Росією.

Водночас, майже 80% поляків заявили, що прем’єр РФ Володимир Путін, який брав участь у заходах до 70-ї річниці початку Другої світової війни 1 вересня у Гданську, мав би вибачитися за введення радянських військ у Польщу 17 вересня 1939 року.

Читайте також:

Сейм засудив вторгнення радянських військ у Польщу в 1939 році

Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Польща хоче будувати стосунки з Росією на "хворобливій правді"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: