Росія очікує сюрпризів від Путіна. Три сценарії його повернення до Кремля

Експерти розробили три варіанти розвитку політичних подій в Росії протягом найближчого року. "Головний герой", звісно, Володимир Путін.

Політологи запропонували три сценарії розвитку подій в Росії після повернення в Кремль Володимира Путіна.

"Три дороги Путіна" описав генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін у виданні РБК Daily.

Експерт наголошує, що попри очікувану передбачуваність російського політичного життя до і після парламентських і президентських виборів, не можна виключати, що події розвиватимуться за нестандартним сценарієм.

Сценарій №1

За першим варіантом, на парламентських виборах "Єдина Росія" втрачає конституційну більшість, з нею успішно конкурує альянс комуністів зі "Справедливою Росією".

Під час президентської кампанії зберігається інтрига, яка закінчується 4 березня 2012 обранням Путіна президентом на третій термін і переходом в травні Мєдвєдєва на посаду глави виконавчої влади. Дмитро Мєдвєдєв стає "прем'єром-камікадзе" на чолі молодих реформаторів, які не можуть впоратися з ситуацією в період кризи, значного дефіциту в бюджеті і підвищення податків.

Перспектива для Олексія Кудріна незабаром очолити новий уряд технократів і врятувати країну від фінансової катастрофи.

Сценарій №2

За другим сценарієм, експерти та напівофіційні особи починають конструювати майбутню вертикаль влади, виходячи з власних уявлень про це. На тлі циркулюючих чуток про відставки високопоставлених чиновників проступають "загрозливі мислеформи": якщо Путін не зможе вибудувати відносини з єдиноросами, які перебувають під командуванням Мєдвєдєва, на політичному полі можуть з'явитися справжні "оранжисти" в особі КПРФ і "Справедливої ​​Росії".

У цьому випадку можуть матеріалізуватися страхи команд тандему щодо "твіттерно-кольорових" революцій.

Незабаром у гру вступить і "зовнішній фактор, вкрай зацікавлений у природних ресурсах, здатних вивести світову економіку з передсмертного стану, і вкрай не зацікавлений у відтворенні СРСР у вигляді Євразійського союзу", пише Мухін.

Як відомо, нещодавно Путін опублікував план про перспективи створення на пострадянському просторі Євразійського союзу. На Заході тут же заговорили про спроби відродження СРСР.

Як пророкує політолог, ініціатива Путіна стане великим подарунком США і НАТО, яким тепер не потрібно буде вигадувати чи створювати глобальну наркозагрозу, а також підтримувати міф про активізацію міжнародної терористичної мережі. Тоді кошти можна буде тягнути з конгресу, прикриваючись гаслом "Росіяни йдуть!".

Сценарій №3

Нарешті, третій варіант передбачає, що Путін "встане над сутичкою", йому потрібні будуть чесні парламентські вибори (причому без лапок). У цьому випадку на єдинорогів чекає втрата конституційної більшості і майбутній поділ стратегічних комітетів "Єдиної Росії" з КПРФ і іншими партіями.

Керівництво комуністів буде активно вербувати "розчаровані електоральні душі". Цей потенціал використовуватиме зокрема і "Народний фронт" під керівництвом Путіна.

Як припускає політолог, при такому розкладі націоналістичні мотиви будуть хорошим драйвером для виборчої кампанії, але в майбутньому використовуватися, швидше за все, не стануть.

У зв'язку з цим саме націонал-радикальні групи можуть стати рушійною силою при організації міських заворушень, яких так побоюється Кремль.

Ослаблення "Єдиної Росії" в Держдумі-2011 може знову порушити питання про створення коаліційного парламентського кабінету міністрів, який доведеться очолити Мєдвєдєву.

"Цікаво те, що саме Геннадій Зюганов, якщо нічого не зміниться, буде основним конкурентом Путіна на президентських виборах. Причому перемагати його доведеться переконливо і, хоча б на вигляд, чесно, а не як Борис Єльцин в 1996 році в другому турі", - вважає Мухін.

Читайте також:

Колесніков вважає, що Путін готує Україні мишоловку

Навпроти Кремля вивісили дорожній знак "Обережно, тандем!"

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

Російські рокери відмовилися від підтримки тандему Путін-Мєдвєдєв

ВідеоМедведєв та Путін поділили владу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: