Росія збирається "жорстко" поговорити з НАТО

Росії не сподобалася думка "світового жандарма" про "кавказький похід" Москви.

Майбутні переговори, які пройдуть в рамках Ради Росія-НАТО, будуть складними, заявив постійний представник РФ у Північноатлантичному альянсі Дмитро Рогозін.

Причиною цього, за його словами, є характер документа, який був прийнятий за підсумками ювілейного саміту НАТО і, зокрема, позиція альянсу щодо подій на Кавказі в серпні 2008 року.

"Я хочу проінформувати наперед, ще до нашого формального засідання, своїх колег з Ради Росія-НАТО, що... у будь-якому випадку, при таких тонах, в яких витриманий підсумковий документ саміту НАТО, ці розмови проходитимуть украй жорстко", - сказав Рогозін.

Нагадаємо, раніше Дмитро Рогозін висловив думку, що НАТО все ще продовжує грати роль "світового жандарма". Він вважає таку тенденцію небезпечною, оскільки вона "спричиняє за собою руйнування всієї системи міжнародного права".

При цьому Рогозін дивується: "Чому НАТО прагне розширюватися на схід, якщо всі небезпеки сконцентровані на півдні?". Якщо це розширення продовжиться, то Москва "в рамках діючої конституції зробить все можливе, щоб запобігти виникненню військової загрози на своєму кордоні".

За його словами, заходи можуть бути політичними, дипломатичними і економічними, проте "силовий варіант повністю теж не можна виключити".

При цьому він виразив надію на те, що завдяки політиці старої демократичної Європи подібний розвиток подій буде неможливий.

Російська сторона виступає за проведення зустрічі Ради Росія-НАТО на рівні міністрів в період з 18 травня по 6 червня цього року, ці терміни заздалегідь узгоджені з Брюсселем.

Читайте також:

Росія пригрозила НАТО "силовим сценарієм"

МЗС РФ: питання про вступ Росії в НАТО не стоїть

Третина росіян нічого не знає про НАТО

Неможливе - можливо: Росію покликали в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: