Росія оголосила консула Фінляндії персоною нон ґрата

Консул Фінляндії допоміг у вивезенні за кордон російського хлопчика, батько якого викрав сина в колишньої дружини-росіянки.

Консул Фінляндії в Санкт-Петербурзі Сімо Пієтіляйнен оголошений персоною "нон ґрата" у зв'язку з вивозом дитини з Росії до Фінляндії.

Про це повідомили у МЗС Російської федерації.

"8 червня Посол Фінляндії в Росії Анттонен був викликаний в МЗС Росії. Він проінформований про оголошення "персоною нон ґрата" за грубе порушення російських законів і Віденських конвенцій про дипломатичні та консульські стосунки консула Генконсульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі Сімо Пієтіляйнена, що незаконно вивіз з Росії до Фінляндії фінського громадянина Пааво Салонена і його дитину Антона Салонена, що має також російське громадянство", - говориться в повідомленні департаменту інформації і друку МЗС РФ.

Президент Фінляндії Тар`я Халонен завірила прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна, що вказаний фінський дипломат не повернувся б до Росії.

Вона заявила, що Фінляндія "дуже жалкує" про дії свого дипломата в ситуації з вивозом дитини з Росії. Халонен розповіла, що обговорювала це питання в час недавньої поїздки Путіна в Хельсінкі.

"Ми говорили з Володимиром Путіним про дії фінляндського дипломата. Цей дипломат до Росії не повернеться, і це питання ясне для нього і для нас", - заявила Халонен. Вона також виразила надію, що Росія приєднається до Гаазької конвенції, що дозволить легше вирішувати подібні питання.

В той же час, Тар`я Халонен відзначила, що батько і син зараз знаходяться на території Фінляндії: "Вони обидва громадяни Фінляндії і мають право знаходитися на батьківщині". Халонен підкреслила також, що "дитина повинна мати право на спілкування і з матір'ю, і з батьком".

Раніше Путін під час візиту до Фінляндії піддав критиці дії представника фінського посольства в Росії Пааво Салонена і його дитяти. За словами Путіна, те, що Росія не приєдналася до Гаазької конвенції, не дає права чинити з нею так само. У свою чергу, прем'єр-міністр Фінляндії Матті Ванханен закликав Росію приєднатися до Гаагської конвенції з питань викрадання дітей, щоб вирішувати проблеми, що виникають в цій сфері, в міжнародно-правовій площині.

Пааво Салонен з сином
Вести.ру
Відносно громадянина Фінляндії Салонена в Росії порушена кримінальна справа за статтею"викрадання свідомо неповнолітнього групою осіб за попередньою змовою". За даними російського слідства, після розлучення батьків дитина жила з матір'ю в місті Балахні Ніжегородської області. Згідно із заявою жінки, колишній муж стежив за нею і неодноразово намагався відсудити сина, який є громадянином РФ.

Салонне викрав сина ще 12 квітня, вистеживши коли матір з дитиною буде йти до дому. Його змовники тримали жінку поки сам чоловік всадив сина у машину й не зник.

Тим часом в самій Фінляндії Сімо Пієтіляйнена, колишнього консула з правових питань, практично оголосили національним героєм. Таким чином, черговий "дитячий скандал"  продемонстрував різницю в менталітеті і відношенні до подібних речей в Росії і на Заході.

Нагадаємо, на початку травня Росія позбавила акредитації двох канадських дипломатів, що працюють в Інформбюро НАТО в Москві.

Це рішення Москви послідувало за позбавленням акредитації при штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі двох співробітників російського представництва при НАТО, після чого МЗС Бельгії вирішив вислати росіян.

Цікаво, що не далі, як 8 червня МЗС Росії повідомив, що наполегливо радить Києву відмовитися від "чорних списків".

Читайте також:

МЗС Росії наполегливо радить Києву відмовитися від "чорних списків"

Депутата Затуліна знову не пустили в Україну

МЗС України купить будинок у Мілані за 4 мільйони євро

МЗС Канади викликало російського посла "на килим"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: