Росія оголосила про відмову від імперських амбіцій

Глава МЗС Росії Сергій Лавров приїхав до Лондона налагоджувати відносини з Британією. Кремль і Даунінг-стріт хочуть зв'язати прямою телефонною лінією.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров під час візиту до Великобританії заявив, що Росія позбулася амбіцій супердержави. "Світ бачить відмову від останніх імперських амбіцій", - зауважив він.

"Вперше за багато років з'явилася можливість подолати нарешті наслідки холодної війни і почати створювати справді єдину Європу. Ми готові до цієї серйозної роботи. Росія і Британія можуть і повинні зробити свій внесок", - сказав Лавров, відкриваючи російський бізнес-тиждень в Лондонській школі економіки.

"Склалися всі умови для того, щоб модернізація Росії стала загальноєвропейським проектом, як це було ще за часів Петра Великого", - додав Лавров.

Коментуючи російсько-британські відносини, Лавров сказав, що не бачить "причин, з яких наші відносини не можуть бути більш близькими, довірчими і стратегічно стабільними".

Активісти громадського руху "Говоріть голосніше" влаштували перед приїздом Лаврова до школи економіки пікет. Вони тримали в руках плакати з портретами Олександра Литвиненка і депутата Держдуми Андрія Лугового, якого Великобританія звинувачує у вбивстві екс-офіцера ФСБ, а також плакати з Михайлом Ходорковським. "Пан Лавров, чому ви ховаєте Лугового і Ковтуна?" - було написано на одному з плакатів.

Вільям Хейг, Сергій Лавров
AFP
Глави МЗС Росії та Британії Сергій Лавров та Вільям Хейг, Лондон, 15 лютого
Під час візиту Сергій Лавров також проведе переговори з британським прем'єр-міністром Девідом Кемероном.

Головним результатом цих переговорів, як очікується, стане створення прямої телефонної лінії між Даунінг-стріт і Кремлем.

Подібний прямий зв'язок допоможе подолати охолодження у відносинах між Британією і Росією, що спостерігалося в останні роки.

Наступним кроком до зближення позицій може стати візит до Москви Девіда Кемерона, який відбудеться цього року.

Незадовго до візиту Лаврова спалахнув скандал з московським кореспондентом британської газети Guardian Люком Хардінгом, якого не впустили до Росії. Пізніше Хардінгу видали нову візу і дозволили продовжити роботу в Москві.

Читайте також:

У США попередили, що Росія може повторити долю Єгипту

WikiLeaks: Путін особисто віддав наказ убити Литвиненка

Америка зарахувала Росію до "осі зла" поруч з Іраном і КНДР

Росія уже не хоче Крим, а планує імперію зі столицею в Києві

ВідеоГлава МЗС Росії Сергій Лавров приїхав до Лондона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: