Росія - основний партнер НАТО

Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що Росія є не суперником, а основним партнером альянсу, відносини з яким дуже важливі для нього.

Схеффер-Путін
Генсек НАТО вважає Росію головним партнером альянсу. (Фото: nato.int)

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що Росія - не суперник НАТО, а його "основний партнер", і що "відносини з Росією дуже важливі для НАТО". 

В інтерв'ю еміратському агентству ВАМ Схеффер підкреслив особливу важливість відносин між Росією та НАТО й назвав "позитивною" свою зустріч з російським президентом Володимиром Путіним, що відбулася в Москві наприкінці червня.

"З мого погляду, Росія - партнер блоку. Я вважаю, що зараз зв'язки між НАТО і Російською Федерацією повинні будуватися на повному взаємозв'язку і створенні довіри на користь досягнення безпечнішого і стабільнішого миру", - наголосив генсек Північноатлантичного альянсу.
 
Відзначивши  наявність розбіжностей між Росією й НАТО "в багатьох районах, таких як Косово і Боснія", Схеффер назвав "ідеальною" двосторонню взаємодію в Афганістані та Середземноморському басейні. 

Володимир Путін
Путін готовий до конструктивної співпраці з НАТО? (Фото: nato.int)

Крім того, генсек НАТО висловився проти ведення діалогу блоку з Іраном. "Іран несерйозно відноситься до справи миру і безпеки, і ведення діалогу з ним абсолютно неможливе", - заявив він. 

Махмуд Ахмадінежад
До влади Ірану НАТО продовжує ставитися з підозрою. (Фото: Lenta.ru)

Схеффер також виключив приєднання Тегерана до прийнятої в 2004 році на саміті НАТО в Туреччині Стамбульської ініціативі по співпраці альянсу з близькосхідними і північноафриканськими країнами. Іран, за його словами, "має військовий режим, не виявляє готовності до співпраці у сфері безпеки і миру та прагне до володіння згубною зброєю, що загрожує безпеці регіону".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: