Росія отримала дані від розвідки США

Американська сторона надала Росії власні розвідувальні дані, що свідчать на користь необхідності розміщення баз ПРО в Європі.

ПРО
Архів
Американська система ПРО в Європі є предметом переговорів.
В ході першого туру американсько-російських консультацій з питань протиракетної оборони (ПРО) експерти США надали членам російської делегації розвідувальні дані про загрози для Сполучених Штатів, що виправдовують будівництво американських елементів ПРО в Європі.

Американські фахівці виклали своє бачення ситуації та спробували спростувати побоювання РФ з приводу того, що плани розгортання елементів ПРО в Польщі й Чехії загрожують російським силам ядерного стримання. 

"Я вважаю, що російська сторона стала значно краще розуміти, чому ми розвиваємо наш потенціал в сфері ПРО", - заявив за підсумками консультацій заступник держсекретаря США Джон Руд, який очолює американську делегацію.

Керівник російської делегації, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Кисляк, який займається в МЗС питаннями стратегічної стабільності та роззброєння, виклав деталі альтернативної пропозиції щодо спільного використання Росією та США РЛС в Габаллі, яка орендувалася у Азербайджану.

Разом з тим, російська делегація виклала свою позицію з приводу неприйнятності будівництва бази ракет-перехоплювачів до тих пір, поки не стане достовірно відомо, що Іран має в своєму розпорядженні технічну можливість запускати ракети з ядерними боєголовками. 

"Ми намагаємося розвинути ініціативу, викладену Путіним, і використовувати її як можливість для оцінки перспектив співпраці", - відзначив Руд, коментуючи доповідь російських фахівців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: