Росія підписала з Францією контракт на купівлю чотирьох кораблів

Переговори з Францією про покупку Росією вертольотоносців "Містраль" тривали майже два роки. Два перших кораблі обійдуться Росії в 1,2 мільярда євро.

Росія і Франція підписали контракт на купівлю чотирьох вертольотоносців типу "Містраль". Два перших кораблі будуть побудовані у Франції і обійдуться Росії в 1,2 мільярда євро.

Угода між "Рособоронекспортом" і французькою корпорацією DCNS була укладена в Парижі 10 червня. За умовами договору, кораблі будуть оснащені морською експлуатаційною системою тактичної інформації (SENIT-9), при цьому передачу технологій Росії договір не передбачає.

Першою про укладення контракту про продаж "Містралів" повідомила французька La Tribune. 11 червня видання з посиланням на власні джерела написало, що два кораблі будуть побудовані на верфях порту Сен-Назер на заході Франції. Ще два будуть побудовані в Росії Об'єднаною суднобудівною корпорацією (ОСК).

Також повідомлялось, що 21 червня в Париж прибуде прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, який остаточно схвалить контракт. Між тим, за даними "Комерсанта", офіційного підтвердження повідомлення про підписання угоди про "Містраль" поки не отримали: у "Рособоронекспорт" ці дані не коментують, а в ОСК і Міноборони РФ стверджують, що інформації про підписання контракту у них немає.

Переговори про покупку Росією кораблів "Містраль" тривали майже два роки. Вперше про угоду стало відомо у вересні 2009 року. 2 березня 2010 почалися офіційні переговори, проте їх перебіг неодноразово ускладнювався через розбіжності сторін.

Однією з таких розбіжностей було питання про вартість контракту і про те, чи повинен він включати в себе передачу Росії технологій, що використовуються при будівництві "Містралів". Росія заявляла про готовність купити два кораблі за 980 мільйонів євро і наполягала, що технології повинні бути включені в цю суму. Франція наполягала на ціні в 1,15 мільярда.

На початку червня газети написали, що угода буде підписана в урізаному вигляді, зокрема, тому, що домовитися про вартість і глибину передачі технологій сторонам так і не вдалося. За інформацією "Комерсанта", в основу підсумкової суми угоди лягла французька ціна кораблів без технологій.

Читайте також:

Україна та Росія переозброять Чорноморський флот

Росія почала розробку гіперзвукових ракет нового покоління

Росія розробляє нові автомати Калашникова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: