Росія посилить захист Курил зенітно-ракетними військами

До складу дивізії на Курильських островах незабаром увійде зенітно-ракетна бригада, оснащена, у тому числі, комплексами С-400.

У складі 18-ї кулеметно-артилерійської дивізії, що дислокується на Курилах, з'явиться бригада зенітно-ракетних військ.

При цьому, як повідомив високопоставлений представник Генштабу Збройних сил Росії, переформатування дивізії на мотострілецьку бригаду не буде.

"Мотострілецька бригада в її нинішньому, сучасному вигляді націлена на ведення маневрених бойових дій. Для Курильського архіпелагу це абсолютно безглуздо. Саме тому під час реформування Збройних сил РФ це з'єднання залишилося єдиним у Сухопутних військах у своїй дивізійній структурі", - пояснив він.

Головне завдання 18-ї кулеметно-артилерійської дивізії є надійна оборона території островів, і нинішня дивізіонна структура практично ідеально підходить для вирішення цього завдання, підкреслив він.

Там ще з радянських часів обладнані системи дотів і дзотів. Фактично, дивізія представляє укріпрайон. Однак цього недостатньо і для прикриття островів від повітряних нападів, до складу дивізії незабаром увійде зенітно-ракетна бригада, оснащена, у тому числі, комплексами С-400.

Влада Росії приділяє чимало уваги проблемі оборони островів Курильської гряди. Так, президент Дмитро Мєдвєдєв 9 лютого заявив, що "військові в регіоні повинні бути забезпечені сучасним озброєнням для забезпечення безпеки островів як невід'ємної частини країни".

Нагадаємо, питання приналежності Курильських островів є одним з найбільш гострих у відносинах Росії та Японії. Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Через цю територіальну суперечку між РФ та Японією досі не підписано мирний договір.

Читайте також:

Японія стурбована посиленням російських військових на Курилах

Росія розмістить на Курилах сучасне озброєння

Міністр оборони Росії розізлив Токіо своїм візитом на Курили

Російські ВПС зірвали військові навчання США та Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: