Росія передала Польщі 50 томів "катинської справи"

П'ятдесят томів "катинської справи", яка довгі роки ускладнювала відносини між Польщею і Росією, доставлені в Польщу.

П'ятдесят томів "катинської справи" про розстріл польських офіцерів співробітниками НКВД у 1940 році в Катині доставлені з Росії до Польщі, повідомив польський МЗС.

Російська сторона передала ці документи посольства Польщі в Москві 3 грудня. Тоді польське МЗС заявило, що серед них документи 1940-х років і документи російського слідства 1990-х.

"Катинська справа" довгі роки ускладнювала відносини між Польщею і Росією. У кінці квітня 2010 року Росархів за вказівкою президента РФ вперше розмістив на своєму сайті електронні копії документів про розстріляних поляків.

У травні 2010 року Росія вперше передала польській стороні матеріали кримінальної справи №159 щодо розстрілу польських офіцерів у Катині - 67 томів. Раніше Польщі передавали тільки архівні дані.

Понад 14 тисяч польських офіцерів були інтерновані восени 1939 року на територію СРСР. У 1943 році, після окупації німецькими військами західних районів СРСР, з'явилися повідомлення про те, що співробітники НКВС розстріляли їх у Катинському лісі в 14 кілометрах на захід від Смоленська.

Радянська комісія в 1944 році звинуватила в розстрілі поляків німецьку сторону.

Пізніше російська влада визнала, що за розстріл польських офіцерів несе відповідальність радянське керівництво.

Читайте такж:

Мєдвєдєв: поляки повинні по-новому поглянути на Росію

Качинський: Росія має визнати Катинь геноцидом

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: