Росія передала Польщі копії записів "чорних скриньок" літака Качинського

Російська сторона передала Польщі копії записів, здійснених бортовими самописцями ту-154, що розбився під Смоленськом. Можливо, Варшава отримає й оригінали записів.

Росія передала Польщі копії записів бортових самописців з Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, що розбився під Смоленськом.

Відповідний меморандум був підписаний 31 травня в уряді РФ.

Підписи під документом поставили російський міністр транспорту Ігор Левітін, начальник Міждержавного авіаційного комітету Тетяна Анодіна, а також глава МВС і адміністрації Польщі Єжи Міллер. На церемонії підписання меморандуму був присутній і віце-прем'єр РФ Сергій Іванов.

Після виконання всіх етапів розслідування польській стороні можуть бути передані й оригінали записів "чорних скриньок" літака Качинського, а також інші автентичні матеріали, пов'язані з подією, заявив Іванов. При цьому віце-прем'єр підкреслив, що тепер розслідування продовжиться вже в рамках співпраці "компетентних органів двох країн".

Відзначимо, що передача бортових самописців і супутніх матеріалів третій стороні не передбачена міжнародною практикою, проте, як підкреслив Іванов, досягнута 31 травня угода свідчить про "безпрецедентне" вставлення до "безпрецедентної" авіакатастрофи за участю літака президента Польщі.

Один із експертів звернув увагу на те, що поляки не отримають даних про роботу диспетчерів Смоленського летовища й, швидше за все, не отримають відповіді, чому вони не закрили летовище та чому попередження про небезпечне зниження прозвучало запізно.

Нагадаємо, літак президента Польщі зазнав аварії у Смоленській області 10 квітня 2010 року. В результаті загинули всі 96 людей, які знаходилися на борту, у тому числі сам Лех Качинський, його дружина, а також впливові політики, представники військового командування, громадські та релігійні діячі.

За версією державної комісії Польщі з розслідування авіаційних подій, літак впав через помилку польського екіпажу. Версія російських слідчих поки офіційно не розголошується.

Читайте також:

Поляки не отримають даних про роботу диспетчерів Смоленського летовища

Росія передасть Польщі записи "чорних скриньок" літака Качинського

В Одесі з'явилася вулиця імені Леха Качинського

Голова держкомісії Польщі: керівник ВПС міг тиснути на пілотів Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: