Росія передумала переносити виробництво сумнозвісної ракети "Булава"

У Міноборони РФ спростували інформацію про перенесення виробництво "Булави" із заводу в Удмуртії.

Міністерство оборони Росії не збирається переводити виробництво міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" з Воткінського заводу в Удмуртії на інше підприємство, хоча раніше в Генштабі говорили про зворотне.

З цією заявою виступив головком ВМФ РФ Володимир Висоцький.

"Повідомлення про це - качка, чутки", - сказав він, відповідаючи на питання про те, чи планується перенесення виробництва ракети через невдачі з її останніми запусками.

Головком ВМФ також повідомив, що випробування "Булави" продовжуватимуться, черговий запуск запланований до кінця року. "Плани не міняються", - сказав Висоцький.

Слова головкому ВМФ ідуть врозріз з недавньою заявою начальника генерального штабу Збройних сил РФ, генерала армії Миколи Макарова. В кінці серпня він заявив, що виробництво "Булави" буде передано на інший завод. Макаров пояснив це тим, що проблеми із запуском ракети пов'язані не з її конструктивними особливостями, а з проблемами на виробництві.

Генерал відзначив, що невдалі запуски "Булави" зробили "серйозний моральний вплив" на її розробників: головний конструктор іде у відставку, міняється завод, де вироблятимуться ці роботи. Він висловив надію на те, що "промисловість впорається з цими проблемами, освоїть це виробництво".

Нагадаємо, випробування Булави проходять з грудня 2003 року. Останній пуск був проведений 15 липня, проте випробування знову провалилося. Таким чином з 11 випробувальних пусків Булави шість завершилися невдачею.

Спочатку повідомлялося, що спецслужби перевіряють версію про диверсію при запуску. Нібито невдача при випробуваннях ракетного комплексу могла бути викликана тим, що в ракети прогорілий корпус. За цією версією, через це змінилася траєкторія польоту, і автоматика видала команду на самоліквідацію. Проте пізніше слідство назвало іншу передбачувану причину - збій в роботі газогенератора.

Після серії невдалих запусків у відставку подав головний конструктор Булави - директор і генеральний конструктор федерального державного унітарного підприємства (ФДУП) Московський інститут теплотехніки Юрій Соломон.

Читайте також:

Експерти: ракета "Булава" не виправдала сподівань

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

Українська ракета вивела на орбіту шість супутників

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: