Росія передумала звинувачувати Польщу в розв'язанні війни

Сканадальна стаття російського Міноборони, в якій йдеться, що нібито в початку Другой світової винна Польща, - "не офіційна точка зору".

Міністерство оборони Росії зняло з свого сайту статтю, в якій звинувачувало Польщу в розв'язанні Другої світової війни.

Скандальний текст був опублікований в розділі "Історія: проти брехні і фальсифікацій". Автор статті Сергій Ковальов дійшов висновку, що в початку Другої світової винна не Німеччина, а Польща.

Матеріал під назвою "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і з початком Другої світової війни" викликав широкий суспільний резонанс. В статті йшлося, зокрема, що "всі, хто неупереджено вивчав історію Другої світової війни, знають, що вона почалася через відмову Польщі задовольнити німецькі претензії (передача Третьому рейху міста Данциг і дозвіл побудувати через Польщу дорогу між Східною Пруссією і основною частиною Німеччини)".

В п'ятницю офіційний представник відомства Олександр Дробишевський пояснив, що стаття була опублікована в рубриці, де розміщуються різні, зокрема дискусійні матеріали, статті з питань військової історії і військової справи.

"Дані публікації не слід розглядати як офіційну точку зору Міноборони", - сказав Дробишевський.

Зауважимо, що переважна більшість експертів негативно відізвалася про статтю Сергія Ковальова. Раніше президент Дмитро Мєдвєдєв неодноразово заявляв про недопустимість фальсифікації історії, зокрема Великої Вітчизняної війни.

У записі в своєму відеоблозі напередодні Дня Перемоги він відзначив, що спроби фальсифікацій останнім часом "стають все більш жорсткими, злими, агресивними".

Читайте також:

Росія очолила список авторитарних держав світу

Міноборони РФ: Другу світову війну розпочала Польща

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Горбачов боїться перегляду своїх "історичних заслуг"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: