Росія перелякала США ракетами, пущеними з Північного полюсу

ПРО США не розпізнала приготування до запуску російських ракет з району Північного океану.

Росія запустила дві ракети з району Північного полюса, що стало повною несподіванкою для засобів запобігання ракетного нападу США і НАТО.

Про це повідомило високопоставлене джерело в російському розвідувальному співтоваристві.

Дві стратегічні атомні підводні човни Північного флоту "Єкатеринбург" і "Брянськ" виконали 13-14 липня учбово-бойові пуски балістичних ракет РСМ-54 з району Північного полюса по полігонах Кура на Камчатці.

"Американська система ПРО безумовно зафіксувала самі пуски ракет, проте для них став повною несподіванкою район, звідки були вироблені запуски", - сказало джерело.

За його даними, російські атомні підводні човни провели пуски ракет з підводного положення, заздалегідь зламавши пакову кригу корпусом.

Він пояснив, що арктичний район, покритий паковою кригою, був закритий для стеження багатоцільовими підводними човнами Північного флоту ВМФ Росії. В результаті у американців була відсутня оперативна інформація про знаходження в цьому районі російських субмарин.

"У свою чергу космічні засоби виявлення США, як елемент ПРО, не можуть відстежувати знаходження підводних човнів під льодами Арктики", - сказав представник розвідки.
За його словами, район арктичної криги дозволяє при пусках ракет значно скоротити час їх підльоту до цілі і забезпечує невидимість для систем стеження.

Слід відзначити, що СРСР і США уклали в 1988 році угоду про повідомлення про пуски міжконтинентальних балістичних ракет і балістичних ракет підводних човнів.

Згідно з цим документом, у повідомленні вказується загальний район, з якого буде здійснений пуск ракети - або квадрант океану, або водний масив (наприклад, море або затока), звідки планується здійснити пуск.

Читайте також:

США вважають, що Мєдвєдєв "недоречно" з’їздив до Цхінвалі

Росія вдруге за два дні запустила балістичну ракету

Тимошенко: з Росією слід спілкуватися з позиції сили

Чехія не відмовиться від розміщення у себе ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: