Міноборони РФ: Другу світову війну розпочала Польща

На сайті Міноборони розмістили текст "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР до і під час Другої світової війни".

 

Текст "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР до і під час Другої світової війни"
Міністерство оборони РФ активно підключилося до боротьби з фальсифікацією історії на шкоду інтересам Росії, оголошену президентом Мєдвєдєвим.

Відстоюючи історичну справедливість, військові оголосили, що в початку Другої світової війни винна не Німеччина, а Польща. Виявляється, поляки відмовилися виконати "обґрунтовані" вимоги Гітлера і віддати фашистам частину своєї території, за що і були завойовані.

Текст "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР до і під час Другої світової війни", де викладено це твердження, з'явився на сайті Міноборони кілька днів тому в розділі "Історія проти брехні і фальсифікацій".

Матеріал підписаний начальником науково-дослідного відділу військової історії Північно-західного регіону РФ Інституту військової історії Міністерства оборони, кандидатом історичних наук полковником Сергієм Ковальовим.

"Всі, хто неупереджено вивчав історію Другої світової війни, знають, що вона почалася через відмову Польщі задовольнити німецькі претензії, - пише Ковальов. - Тим часом вимоги Німеччини були вельми помірними: включити місто Данциг до складу Третього рейху, дозволити споруду екстериторіальних шосейних і залізниць, які сполучили б Східну Прусію з основною частиною Німеччини. Перші дві вимоги важко назвати необґрунтованими".

Російський полковник фактично вторить німецькій пропаганді, що мала місце перед початком війни.

"Переважну більшість жителів відчуженого від Німеччини згідно з Версальською мирною угодою Данцига складали німці, які прагнули возз'єднання з історичною батьківщиною. До речі, на відміну від західних кордонів Німеччина ніколи добровільно не визнавала внесених Версальським договором територіальних змін на сході", - пише історик.

24 жовтня 1938 року Німеччина запропонувала "врегулювати" проблему, проте Варшава відповіла рішучою відмовою. За словами Ковальова, Польща робила це, "прагнучи одержати статус великої держави", а її "необґрунтовані ілюзії" підтримували країни, що перемогли в Першій світовій.

Далі в статті викладається цілком традиційна версія про те, що Сталіну не залишалося нічого іншого, окрім як укласти з Гітлером пакт про ненапад, щоб відстрочити війну з Німеччиною хоч ненадовго і наперед зайняти нові оборонні рубежі на захід від старого радянського кордону.

Автор нагадує, що до укладання пакту Молотова-Рібентропа Радянський Союз намагався створити систему колективної безпеки в Східній Європі, але йому це не вдалося.

Спроби звинуватити Польщу на початку Другої світової війни - черговий прояв цинічного ставлення до історії з російського боку, підкреслює у статті видання "Время новостей".

Російські посадовці згадують про історію, коли необхідно розкритикувати сусідні країни. Так варто згадати "істерику" з приводу перенесення Бронзового солдата на меморіальне кладовище в Талліні. В цей же час в Росії військові пам'ятники зносили заради вигоди забудовників.

Спроба виправдати пакт Сталіна з Гітлером співпадає з недавніми спробами оголосити радянського вождя "ефективним управлінцем". Тепер Міністерство оборони, схоже, готове оголосити ефективним менеджером і Адольфа Гітлера: адже завойовані ним країни Східної Європи були винуваті самі, що стали на дорозі, підкреслює журналіст видання.

У самій Німеччині за заперечення головної ролі німців в розв'язуванні Другою світовою встановлене як мінімум жорстке адміністративне стягнення. На спроби виправдати Гітлера у ФРН негайно звертає увагу відомство з захисту конституції.

У Росії тепер є комісія з протидії фальсифікації історії, але поки незрозуміло, чи звернуть там увагу на скандальні слова ученого з Міноборони.

Президент Дмитро Мєдвєдєв неодноразово заявляв про недопустимість фальсифікації історії, зокрема Великої Вітчизняної війни. У записі в своєму відеоблозі напередодні Дня Перемоги він відзначив, що спроби фальсифікацій останнім часом "стають все більш жорсткими, злими, агресивними".

Читайте також:

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Горбачов боїться перегляду своїх "історичних заслуг"

Мєдвєдєв привітав Ющенка з Днем перемоги і нагадав про спільну історію

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: