Росія переслідує вірян неросійської церкви на Донбасі та в Криму – Держдепартамент США

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія переслідує вірян неросійської церкви на Донбасі та в Криму – Держдепартамент США

УНІАН

Активісти релігійних громад ставали жертвами тортур у Криму.

До найбільших у світі переслідувань через релігійні переконання причетні Іран, Китай, Пакистан та Росія.

Про це йдеться в Звіті про свободу віросповідання за кордоном державного секретаря США Майка Помпео.

Зокрема, Росія активно переслідує релігійні меншини в Криму та на Донбасі. Неодноразово повідомлення про це надходили від ЗМІ, громадських активістів, Православної Церкви України, мусульман, протестантських церков та Свідків Єгови. У звіті наголошується, що підконтрольні Росії сили на окупованих територіях України продовжують відбирати споруди релігійних меншин. На Донбасі, зокрема, використовують їх як військові об'єкти.

Помпео, з посиланням на дані дослідження 2014-2018 років, Комітету ООН проти тортур, Української Гельсінської спілки та Ініціативи ЗМІ за права людини, повідомив, що в Криму активісти релігійних громад ставали жертвами тортур. Греко-католики звертали увагу на складнощі в забезпеченні приходів через політику окупаційної влади. А ось Православна Церква України повідомляє, що на окупованих територіях захоплюють її церкви.

У звіті також звертається увага на те, що пропагандистські російські ЗМІ продовжують брехати та наганяють страх на релігійні групи. Особливо багато негативу подається на кримських татар-мусульман.

Раніше у ПЦУ заявили про загрозу знищення окупантами єдиного українського храму у Сімферополі.

Наступна публікація