Росія підготувала нову угоду про транзит енергоносіїв

Дана угода щодо транзиту повинна стати інтегральною частиною нової системи документів у сфері енерговзаємодії, яку пропонує створити Росія.

Росія пропонує країнам-експортерам і споживачам енергоресурсів укласти нову угоду про гарантії транзиту, що включає договір з процедури подолання надзвичайних ситуацій.

Про це йдеться в тексті концептуального підходу до нової правової бази міжнародної співпраці у сфері енергетики, опублікованому сьогодні на сайті президента РФ Дмитра Медведєва.

Базова угода про гарантії транзиту енергетичних продуктів визначатиме основні терміни: принципи встановлення транзитних тарифів; зобов'язання сторін; неприйнятність непередбаченого транзитними договорами переривання або скорочення транзиту; відповідальність сторін за збитки, заподіяні в результаті невиконання вимог угоди, координація дій з оптимізації маршрутів транзиту; реагування сторін на запити партнерів і забезпечення доступу експертів до транзитної інфраструктури тощо.

Нова система правових актів в області енергетики повинна бути універсальною, відкритою (до неї можуть приєднатися треті країни), всесторонньою, рівноправною і недискримінаційною, такою, що не суперечить відповідним зобов'язанням в інших міжнародних документах, ефективною.

Пропонується при її створенні керуватися досвідом Енергетичної хартії і підходами декларації і плані дій "Групи восьми" по забезпеченню глобальної енергетичної безпеки, схваленими на саміті в Санкт-Петербурзі в 2006 р.

Як наголошується в концепції, існуючі двосторонні домовленості і багатобічні юридично обов'язкові норми в області міжнародних енергетичних відносин виявилися не здатні попереджати і вирішувати конфліктні ситуації.

У зв'язку з цим необхідне радикальне вдосконалення правової основи світової торгівлі енергоресурсами і створення нового універсального міжнародного документу, сторонами якого стануть всі основні країни-виробники, транзитери і споживачі ресурсів і який охоплюватиме всі аспекти енергетичної взаємодії.

Нагадаємо, ідею створення нового міжнародного механізму забезпечення енергобезпеки озвучив президент РФ Медведєв в розпал січневого газового конфлікту РФ і України.

В кінці березня 2009 р. Медведєв оголосив, що Росія підготувала свої пропозиції.

Читайте також:

Росія перехопила в України контракт на постачання електроенергії до Литви

Мєдвєдєв та Меркель обсудять українську ГТС

Кредит зіпсує стосунки Росії з Україною

Ющенко та Лукашенко підпишуть меморандум "транзитерів газу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: